Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Smarpat's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2012
    Postari in forum
    1

Nu e bine Animatori pentru petrecerile copiilor

Pentru ca ursitoarele si personajele din povesti sunt la mare pret la petrecerile micutilor nostri, vreau sa impartasesc cu voi o experienta recenta.

Īn cautarile mele, am ajuns la „lumeadistractiei.ro”. Mi-au spus ca nu au fotografii, dar ca voi fi foarte incantata de animatori. Pentru ca eram presata de timp, am decis sa ii aleg pe ei, fara sa vad nicio fotografie cu cei doi. Mare greseala!!!

Pe scurt, pentru 400 RON, am primit doua ore cu Rapunzel si printul ei, doi tineri bineintentionati, dar stangaci si nepriceputi, care se cam plictiseau si nu prea aveau multe in comun cu eroii povestii. Poate doar rochia mov a fetei.

In fine, am sunat pentru a le spune ca nu voi mai apela niciodata la serviciile lor si nici nu ii voi recomanda vreodata. Ei bine, Diana, vocea mieroasa cu care tratasem cu cateva zile in urma, a devenit isterica: „Nu inteleg ce nu v-a placut si, oricum, parerea dumneavoastra nu conteaza. Sunteti una dintre cei 500 (!!!) de clienti. Acum, va rog sa inchideti pentru ca tineti linia ocupata”.

Un alt amanunt important: I-am cautat pe cei doi animatori pe care i-au trimis la petrecerea noastra in galeria foto de pe lumeadistractiei.ro. Nu i-am prea zarit pe acolo, desi m-am uitat cu mare atentie.

Floricica Nou Venita DanaBu's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2012
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de Smarpat Vezi mesajul
    Pentru ca ursitoarele si personajele din povesti sunt la mare pret la petrecerile micutilor nostri, vreau sa impartasesc cu voi o experienta recenta.

Īn cautarile mele, am ajuns la „lumeadistractiei.ro”. Mi-au spus ca nu au fotografii, dar ca voi fi foarte incantata de animatori. Pentru ca eram presata de timp, am decis sa ii aleg pe ei, fara sa vad nicio fotografie cu cei doi. Mare greseala!!!

Pe scurt, pentru 400 RON, am primit doua ore cu Rapunzel si printul ei, doi tineri bineintentionati, dar stangaci si nepriceputi, care se cam plictiseau si nu prea aveau multe in comun cu eroii povestii. Poate doar rochia mov a fetei.

In fine, am sunat pentru a le spune ca nu voi mai apela niciodata la serviciile lor si nici nu ii voi recomanda vreodata. Ei bine, Diana, vocea mieroasa cu care tratasem cu cateva zile in urma, a devenit isterica: „Nu inteleg ce nu v-a placut si, oricum, parerea dumneavoastra nu conteaza. Sunteti una dintre cei 500 (!!!) de clienti. Acum, va rog sa inchideti pentru ca tineti linia ocupata”.

Un alt amanunt important: I-am cautat pe cei doi animatori pe care i-au trimis la petrecerea noastra in galeria foto de pe lumeadistractiei.ro. Nu i-am prea zarit pe acolo, desi m-am uitat cu mare atentie.
    Din pacate cam asa inteleg unele firme sa ofere servicii de calitate. Nu-ti fie teama, piata ii va sterge de pe lista in curand

Floricica Nou Venita ClownParty's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2013
    Postari in forum
    1

Foarte Bine

Citat Postat de Smarpat Vezi mesajul

Buna tuturor,
    sincer ma bucur ca exista persoane care sa reclame asa ceva. Nu fac reclama firmei Clown Party dar acum 5-6 ani erau 2-3 firme pe piata petrecerilor de copii si NICIODATA nu erau astfel de probleme. Firmele stiau sa isi pastreze clientii si, ce este cel mai important, erau FIRME LEGALE. Plus ca lucrand de atat timp au clienti importanti firme mari care nu trebuie pierduti si in acest sens utilizeaza cele mai bune si igienice materiale.

Acum au ramas cele 2-3 firme si 2-3 PFA-uri care se ocupau cu petrecerile de copii dar au aparut zeci de trupe de 2-3 persoane, fara experienta, doar costumate si sa faca hi-hi-hi la o petrecere de copii. Au invatat 2-3 modele de baloane, au cumparat baloanele din complexul Europa desigur pentru ca sunt ieftine. Au luat acuarele mai bune sau truse de pictura No-Name pentru a picta pe fata. Rezultatul... catastrofe... Plus ca, nefiind firme, nu spala nici costumele... Au doar un site dragut si cateva poze, eventual luate de pe alte site-uri.

Asta este riscul unor tarife foarte mici. In acest moment diferentele de pret sunt uneori foarte mari. Costurile sunt in jurul a 100RON/ora/animator sau, cu reduceri minim 85RON/ora. Sub este altceva...Calitatea scade vertiginos!

Cautati atenti si verificati ca in spatele fiecarui site sa nu fie doar un numar de telefon si o persoana No-Name.

OBLIGATORIU ADRESA SI O PERSOANA DE CONTACT CU NUME SAU DENUMIREA FIRMEI ASTFEL INCAT SA PUTETI VERIFICA SUPLIMENTAR!!!

Trebuie sa fie firma si, daca aveti timp, verificati firma mai amanuntit.. de cand este, ce cifra de afaceri are, cati angajati declarati are etc. www.mfinante.ro introduceti CUI-ul si veti verifica ultimul bilant. 1 angajat media inseamna ceva rau. 2-3 aproape bine, de la 5 angajati in sus treaba este foarte serioasa, ajungem la firmele BUNE!

Nu neglijati portfoliul de clienti, nu doar marturiile... Si nu in ultimul rand, intrebati cunostintele de alegerea d-voastra... Asa este cel mai ok..

IN CONCLUZIE:
    NU MAI LUATI FIRME FANTOME SAU CARE PAR DRAGUTE! E VORBA DE SIGURANTA COPILULUI D-VOASTRA PANA LA URMA! Si pana la urma e doar o zi pe an, merita pentru 10 lei in minus??!!

Va doresc petreceri copii superbe cu orice furnizor de servicii alegeti!

(Apropo, nu am pus link catre siteul firme Clown Party... Cine este bun este gasit sigur)

Floricica Nou Venita miha292's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.09.2013
    Postari in forum
    4
    Asa am patit si eu cu o firma din Ploiesti, se recomandau ca fiind actori de la teatrul de copii dar nu aveau nici un fel de talent... copiii au fost foarte dezamagiti.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari