Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita vasilescugabri's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2008
    Postari in forum
    17
    Baietelul meu are 1an si 4 luni, si pana acum nu a mancat aproape deloc oua,decat in ciorbica sau supa.In rest fiert nu vrea sub nici o forma, am incercat cu branzica,iaurt..insa fara rezultat.Poate i-mi dati voi vre-o idee mai buna.

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    ai incercat in piure sa adugi oul?
    poate asa il vrea,sau frecat cu branza si iaurt

Floricica Nou Venita vasilescugabri's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2008
    Postari in forum
    17
    cu lactate nu vrea..insa o sa incerc cu piure.poate o sa-i placa asa...!multam pentru sfat.pupici.

Floricica Novice coradyna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2008
    Postari in forum
    581
    Voiam sa-ti zic sa nu-l fortezi sa pape.. Cand eu eram mica ai mei m-au obligat o perioada sa mananc ou si nu-mi placea si mi s-a facut asa o sila incat nici acum nu-l pot manca. Daca e bine ascuns in vreun preparat si nu-i simt gustul merge, dar ou fiert sau prajit nu pot manca..si nici maioneza nu prea. Deci degeaba mi l-au indesat pe gat, mai rau au facut.
    Eu zic sa-i dai ascuns in alte mancaruri - galuste, sufleuri, budinci etc. Si cu ou simplu incearca dupa o perioada, sa aiba timp sa uite ca nu i-a placut..

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    si fetita mea cand era mica nu prea papa ousor; incearca sa-l pui in pireut sau sa faci o pauza mai lunga si apoi sa-i dai; acum noi papam bine ousor;
    succes!
    pupici!

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    eu de cateva ori i-am facut ou cu branza si iaurt si nu a vrut deloc,insa in piure il vrea ii place mult

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Nici Ioana nu prea se omoara cu oul, in piure nici macar nu-l gusta (nu-i plac deloc cartofii). La inceput i-l dadeam amestecat cu avocado si iaurt si ii placea foarte mult, dar acum nici asa nu-i mai place. I-am facut omleta cu putin lapte si branza, si asa l-a mancat la inceput si nici asa nu-i mai place. Acum i-l dau amestecat cu spanacul, care e una din mancarile ei favorite. Nu vreau sa o fortez, asa ca incerc tot felul de combinatii.

nicole13
    Guest
    nici baietelullui meu nu-i place ou fiert:( in piure i-a placut si i-ampus si o lingurita de smntana pt gust mai bun, ori poti adauga putin unt:) succes!

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Noi nu avem probleme la cap asta, i-am dat un galbenus pe sapt , acum as vrea sa-i dau si albusul, oare daca ii fac scrob cu putin unt si lapte merge?

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    noi nu am avut probleme..cu oul
    i-am dat de la 7 lunite.dar niciodata simplu..il puneam in piurel de cartofi..foarte mult ii placea.
    acum papam cam 2 oua pe saptamana.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    niki,refuza sa manance galbenusul,ei ii place doar albusul.
    doar daca e sa ii fac omleta,mananca un ou intreg.... se intampla rar sa manance putin galbenus.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari