Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita valicrinuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2009
    Postari in forum
    1
    ce credeti ca este bine sa i dau iaurt cu fructe?dar nu prea vrea mai nimic mancarica

mother
    Guest
    nu ne-ai spus cat are bb al tau...

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    citi luni are bebe al tau?

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    depinde ce varsta are.a implinit un anisor?daca da,poti sa-i dai.al meu papa delicios si e inebunit.stie ca trebuie sa pape cate unul pe zi

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    imi pare rau, dar eu nu sunt de acord cu iaurtul cu fructe. cel putin cel din comert care este plin de e-uri. dc vreti il puteti prepara voi acasa, punand cateva fructe pasate intr-un iaurt natural...asa nu vad care ar fi problema

mischa2000
    Guest
    http://www.food-info.net/ro/index.htm
    ... aici aveti lista tuturor e-urilor
    e de ajuns sa vedeti ce contine produsul ... consultati si decideti.

stefaniajohansson
    Guest
    zahar si E-uri..si un strop de iaurt..cam asta contin acele iaurturi..
    noi nu cumparam asa ceva. cumparam iaurt natural ecologic si amestecam cu fructe proaspete: afine, zmeura, mure, mango, visine etc. nu recomand iaurturile cu fructe din comert nici macar adultilor, dar mai copiiilor..

mother
    Guest
    nici eu nu ""inghit" iaurturile cu fructe nici la copii nici la oamane mari... obiceiurile alimentare noi le facem... daca le dam iaurturi cu fructe, cred ca vor prefera mai toti in schimbul iaurtului simplu...

m-am uitat de curiozitate pe danonino..nu scrie de nici un e... scrie zahar fructe, iaurt si coloranti naturali...

dar tot nu-mi plac... iaurtul e iaurt..si de ce sa nu il pape asa? ce e ala iaurt cu fructe? ce sa inteleaga din el? tentativa de iaurt sau tentativa de fructe?

oanachampion
    Guest
    Alor mei le-am dat iaurt organic cu fructe special pt. bb de pe la 1 an (daca nu ma insel... am mai uitat, a trecut ceva timp). Insa era organic 100%, pana si colorantul roz din el era, de fapt, suc de sfecla rosie... Din cele normale (care nu sunt facute special pt. bb) nu le dau nici acum, la 2 ani... Mai bine le fac niste prajituri de casa ca si desert. Cat despre inlocuit mancarea normala cu iaurt, nu mi se pare o solutie buna... Incearca diverse feluri de mancare, ceva tot trebuie sa-i placa... Si daca nu, atunci o sa manance, la un moment dat, de foame.

new sunshine
    Guest
    Am gasit danonino la un alt magazin si am luat asa fara sa ma uit a ingrediente si o sa vad cum e....

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    a primit si Carina de la o cumnata 4 iaurturi Danonino... desi banuiam ca nu o sa-l agreeze am incercat sa i-l dau dar in zadar... personal il consider mult prea dulce ... asa ca ramanem fidele iaurturilor simple cremoase, iar fructele prefera sa le manance separat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari