Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaeladd's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2011
    Postari in forum
    6

De ce refuza sa mai manance dintr-o data laptele praf bebe de 1an si 9 luni

am si eu o mare probleme:bebele meu nu mai mananca lapte praf.el mananca milupa(1 an).pana ieri manca absolut normal dar de ieri(seara) nu mai manca laptele deloc.refuza total biberonul.am incercat si cu cana lui si cu paharul dar degeaba ,nu vrea deloc.i-am luat si lapte din comert dar tot asa nimic.nici ceai din biberon nu vrea.problema cea mare e k nu mai doarme.el cand se culca manca biberonul de lapte.acum dk nu mai vrea nu mai se culca ,decat foarte tarziu.(1-2 noaptea).a patit cineva asa ceva?ce sa fac?am auzit k copii patesc asa ceva cateodata si isi revin dupa un timp,dar a mai patit cineve asa ceva.isi revin dupa un timp?mananca normal dupa un timp?va rog cine stie ast rasp

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    E important de stiu daca ai mai observat si alte schimbari la bebe - diaree, febra sau vreo eruptie pe piele?Poate ii iese vreo maseluta..cine stie?

Floricica Nou Venita mihaeladd's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2011
    Postari in forum
    6
    nualte semne nu au mai aparut.singurul lucru e k e racit (curg mucisorii)dar altceva nimic.dr a zis k poate o sa-i iasa 2 masele dar nimic sigur(ele ies de obicei la 2 ani)

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    daaaaa... a mea dependenta de biberon nu e ca a baut cu cana din start si a fost alaptata poana la 2 ani... dar refuza laptele si a facut-o exact cum spui,dintr-o data... si inventez alernative, ca sa-si ia doza de calciu... ufff... sper sa-si revina... si a mea si al tau...

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Si noi avem problema asta de vreo 2 saptamani. Nu il refuza de tot, dar mai mult de 100-150 ml, nu mai bea....eu nu stiu de ce, ca am incercat toate variantele.. Nici la cel de seara nici la cel de dimineata, nu depaseste. Seara il bea la 22, iar dimineata la 8-9, deci macar pe cel de dimineata sa il bea de foame, da' noooo.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari