Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91

Cata apa beau copiii nostri?

dragi mamici! cata apa beau copilasii vostri intr-o zi? al meu bea in total cu tot cu laptic, 1l si jum iar cu mancatul nu se prea oboseste.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    fiicamea de abia daca bea o cana de apa pe zi in schimb bea mult ceai si mananca cat 10

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    fetelor am si eu o intrebare se poate ca, copilul sa faca febra de la dintisori? fiica mea are 6lunijumate si deja i-a iesit un dintisor! acum ii iese al doilea si aseara a facut febra 37.8 intrarectal! se poate sa fie de la dinti pentru ca in rest nu are mk si nu pare a fi racita

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si fetita mea papa mult,iar inainte bea f multe lichide,dar acum bea o ceasca de lapte,una de ceai,o sticluta de juma de l de apa plata pe zi.in rest daca ias da tedi ar bea si 1 litru,dar nu ii dau decat o data pe sapt,iar altceva nu bea

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    categoric,poate sa faca de la dintisori.fimea la canini a tinut-o 3 zile incontinuu cu 38.nu am avut ce sa ii fac decat sa o hidratez bine,mai ales ca era vara,si o urmaream,cum facea febra ii dadeam sosetute in otet,si daca nu scadea prea mult ii dadeam ibalgin.ca nu ar trebui sa ii dai pastile asa repede,pt ca oricum astea le face cand ies dintisorii.rabdare multa.

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    Citat Postat de cristina.sofia Vezi mesajul
    fetelor am si eu o intrebare se poate ca, copilul sa faca febra de la dintisori? fiica mea are 6lunijumate si deja i-a iesit un dintisor! acum ii iese al doilea si aseara a facut febra 37.8 intrarectal! se poate sa fie de la dinti pentru ca in rest nu are mk si nu pare a fi racita
    fetita mea la toti dintii de sus care i au dat pana acum a facut febra si 39,iar pediatrul mi a spus ca are de fiecare data rosu in gat,iar la 2 zile deja se vedeau mugurasii,iar acum i au puscat 4 dintisori dintr o data 2sus si 2 jos,a facut temperatura 39 2zile am fost disperata,bineinteles ca si de data asta medicul mi a zis ca are rosu in gat

Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    va multumesc pr raspunsuri! aseara i-am bagat sosetute cu otet dar pana la urma a trebuit sa ii mag si un supozitor pentru ca nu ii trecea! acum s-a trezit e vesela si nu pare a fi racita chiar deloc! singurul mod in care imi explic febra este aparitia dintisorului! dar la primul nu a avut absolut nmk nici nu stiam ca iese, mi-am dat seama ca are un dintisor cand o alaptam si m-a muscat:)))::)))! inca o intrebare daca nu va suparati! ce parere aveti despre iaurtul cu fructe, voi ati dat la bebelusii vostrii?ms

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Da Cristina e posibil sa faca febra de la dintisori si chiar scaun moale,apa chiar.Ala mic al lui nasa la fiecare dinte a facut febra mare,fetita mea a facut si ea de vreo doua ori.

Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Da Cristina e posibil sa faca febra de la dintisori si chiar scaun moale,apa chiar.Ala mic al lui nasa la fiecare dinte a facut febra mare,fetita mea a facut si ea de vreo doua ori.
    ms mult de raspuns stau mai linistita acum! si acum nu mai are nmk se joaca in casa

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Antonia mea nu bea nici apa,nici ceai si nici nu se omoara cu mancarea solida,in schimb bea ft mult lapte.

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    ms mult de raspuns stau mai linistita acum! si acum nu mai are nmk se joaca in casa
    Cu multa placere!Cumpara-i Calgel e foarte bun,costa in jur de 20lei si se gaseste in orice farmacie si daca ii cumperi trebuie sa il tii neaparat la frigider.Antonia se culca pe la 7si pe la 9se trezea urland,ii dadeam cu Calgel si intr-un min imi adormea la loc.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari