Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita agatha.b's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    19
    Cam cat ar trebui sa pape Bogdanel la un an si 2 luni? Cantitativ lapte si mancarica?

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Edi este cu o luna mai mare decat fiul tau si papa aproximativ 500ml lapte (uneori bea si suc cam 120 ml) si 600g de papa.

Floricica Nou Venita vickis's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2010
    Postari in forum
    5
    Buna! Alimentatia se adapteaza in functie de nevoile copilului, nu cred ca exista un indigo ptr toti copii, unii mananca mai mult, altii mai putin. . . Asta este! Daca mananca doua mese de lapte a 210 ml si mancarica este foarte bine. Este o simpla parere, succes!

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Copilul meu are 1 an fara cateva zile si bea 500 ml lapte, 150 ml suc de fructe sau compot(depinde ce am in casa), un castronel de mancare la pranz (nu stiu gramajul cred ca in jur de 150-200g) si inca un castronel tot de 150-200 g cu iaurt si cereale, fructe amestecate, legume la cuptor etc.

Floricica Nou Venita mamica_noni's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2010
    Postari in forum
    10
    Fiecare copil are cantitatile sale. Unii mananca mai putin, altii mai mult. La inceput ma speriasel si eu ca cel mic nu mananca cat scrie in carti, dar medicul pediatru m-a linistit, ca fiecare copil ale necesarul sau. Si vad ca nu o duce rau cel mic... La 8 luni aveam 10 kg si ceva....Refuza mancarea (piureul de legume si supa) dar se alimenta la san. In schimb fructele ii plac mult. daca cel mic mananca fructe si seara reusesti sa ii dai carnita si legume e bine. Nu are nevoie de mai mult. Si lapte in rest...:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari