Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ema_93's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2005
    Postari in forum
    1
    Aici cred ca ar trebui sa scrie parintii ,dar atata vreme cat sunt sincera cred ca pot posta !Ei bine,cand eram mica (4 ani) m-am suparat ca nu ma lasau parintii afara si am iesit pe balcon (stau la etajul 9)si am inceput sa arunc afara cu cartofi si ceapa ,bombardand toti copiii .Parintii m-au certat.....putin de tot ,dar macar nu am mai aruncat cu cartofi ,ci acum cu haine,hy,hy!

Floricica Nou Venita gabi-ela_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2005
    Postari in forum
    43
    Baietelul meu de 1 an si 2 luni ascunde papucii lui taica-su, cand acesta vine de la serviciu.Ii pune in lada, printre jucarii.Cand sunt la calculator, vine si il inchide din buton.De cateva zile a inceput sa se urce singur pe pat si trebuie sa stau numai langa el. Mi-e frica sa nu cada.

Floricica Nou Venita marga's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2006
    Postari in forum
    18
    Cea mai mare traznaie facuta de fetita mea Andreea (care are 4 ani si 4 luni) a fost asta-vara, cand si-a aratat talentul de pictorita vopsind aripa de la masina noastra, o dacie visiniu metalizata - fabricata in '96, cu grund argintiu....Norocul nostru ca in parcare era numai masina noastra, pentru ca majoritatea vecinilor, care au masini mai rasarite putin decat a noastra, erau plecati la tara!

Floricica Nou Venita alyssyadav's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2006
    Postari in forum
    54
    da..??al meu are 1 an si 11 luni, si ce credeti..a facut pisi in prelungitor, care era in priza! noroc ca nu s-a intamplat nimic.

Floricica Nou Venita crisz21's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2006
    Postari in forum
    1
    Fiica mea cea mare Aura(3ani6luni) pe cand avea un anisor jumatate a luat o bucatica de telemea din frigider si a dus un scutec folosit(abia o schimbasem) ... sa nu se strice!

Floricica Nou Venita dialnyko's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    87
    Sa va zic discutie ce poarta fete mele, ca urmare a traznailor lor!
    Ali si-a pus ieri amindoua ghiozdanele pe ea. Unu in spate, unu in fata! Diana, cind a vazut-o i-a zis: "parca esti un sandwich!" Iar Ali, foarte incintata de ce-a facut, se duce la mamaia si-i spune ca ea e sandwich! Mamaia o prinde si ...incepe sa manince din sandwich! Cu tipetele de rigoare din partea...sandwich-ului. Si, ca sa nu sufere ca nu e bagata si ea in seama, o iau si eu pe Diana, sa maninc si eu putin. La care, Diana, imi zice: " EU SUNT PREA FINUTZA CA SA FIU SANDWICH!"

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Asta nu e nimic pe laga ce a facut baietelul meu la 1an jumatate.Parca vad si acum:abia terminasem de facut manare si el tot dadea tarcoale in jurul aragazului.Eu ii spuneam:roberto nu ai voie sa stai pe laga aragaz!El nimic..a deschis usa de la cuptor si pana sa ajung la el,sa asezat pe ea ,si deodata vad aragazul la pamamant ,bucataria plina de mancareAm zis ca inebunesc!!Noroc ca el nu a patit nimic si a fugit!!!

cristina elena
    Guest
    Ei chiar daca Patricia are doar 4 luni pot sa zic ca a facut azi si ea o nazdravanie. Trebuia s-o schimb, i-am desfacut pampersul, am curatat-o si am asezat pampersul murdar in punguta in ideea sa-l pun jos de pe masuta cand intra mess-ul cu o mamica si eu fuga la calc. si uit sa iau pamp. si-l las la o oarecare distanta de fetita in punga. Si prapadita nu stiu cum l-a tras deacolo si...... va dati seama ce-a facut pe langa ea si Patri mica papa de zor la o margine de pampers(partea aia unde e scaiul). Cred ca urmeaza sa vina un dintisor si cum prinde ceva cu mana cum trece la masaj. Cand m-am intors si am vazut ea a inceput sa rada parca stia ca a facut o prostie, dar bine ca nu... a ajuns cu mancatul pana acolo.

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Sa va zic ultima nazdravanie a lui Robi.Sambata spre duminica am fost in vizita la nasii lui,si cand sa plecam Robert nu mai vroia sa plece acasa:spunea ca sta la nana si doarme la nana.Merg acasa ii aduc pijamalele si ce mai avea nevoie,le las acolo si ii zic ca plec acasa:el imi zice:Pa mami!A mancat la nana,a facut baita,a adormit pe la 22.Totul bine pana aici.Pe la 2 noapte baiatul se trezeste si nu mai vrea sa doarma.Nasul lui s-a gandit ca ar fi bine sa-i scoata jucariile si sa se joace putin cu el ca poate ii vine somnul!S-au jucat pana la 5,si baiatului tot nu i se facuse somn!Atnci m-a sunat sa vin sa il iau ca deja incepuse sa ma strige si sa intrebe de mine.M-am urcat repde in masina si m-am dus sa-mi iaiu odrasla, care era tare vesela cand am ajuns.Pana acasa(2 minute)a si adormit bustean!
    Asta a fost prima lui noapte fara mami si tati

Floricica Debutanta cab03's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    1.052
    bianca ,a stampilat peretii cu crema de pantofi.Nu s-a luat decat cu ACE.Adisparut si crema ,dar si vopseaua.

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    matei zilnic imi scoate cratitile din dulap si le insira prin casa sau bateci lingura de lemn in ele.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari