Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita doni_wild's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    19
    Baietelul meu a primit un joc Lego din acela cu care se poate construi si pare foarte incantat de el. Am vazut ca pe cutie scrie ca e pentru copii mai mari, nici prin magazine nu am gasit pentru varsta lui. El are un an si 8 luni. Copiii vostri se joaca cu Lego?

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    Si Alex are un lego, primit de ziua lui care e recomandat dupa un an jumate. Alex e mult mai mic decat baietelul tau, insa e foarte incantat de piesele de lego. Deocamdata fascinatia lui e sa le dezbine. Asa ca, eu construiesc, el desface. Toata chestia la piesele de lego, e sa nu fie prea mici, asa incat copilul sa le duca la gura sa le inghita. In asta consta pericolul in ce priveste lego. piesele lui Alex sunt destul de mari. Niciuna nu ar incapea in cavitatea bucala. Oricum sunt la varsta la care inca se joaca supravegheati.

Floricica Senior k.aurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2008
    Postari in forum
    4.569
    lu Andra i-am cumparat lego la 1 an si 4 luni, la inceput nu prea sa jucat cu el insa de vre-o 3 luni sunt mereu insirate piesele prin casa, le imbina, le dezbina...........

are piese mari de lego asa ca o pot lasa si singura sa se joace

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    si Carina are 2 jocuri lego... unul cu piese foarte mari pe care reuseste sa le combine si singura si celalat cu piese mai mici pe care le insira toata ziua prin casa...

de la inceput i-a placut tare mult sa se joace cu piesele respective mai ales ca sunt foarte colorate - le-a primit in jurul varstei de 1 anisor pe ambele...

asa cum spunea si Alina suntem mai mult in perioada in care noi construim si ea darama... insa se bucura tare mult cand n jucam impreuna si aceasta e cel mai important

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    da.eu i-am luat lui david de cand avea 1 an si 2 l.acm are 1 an si 6l.a fost incantat la inceput.acm rar se mai joaca cu ele.poate doar cand vreau eu sa-i consrtuiesc ceva,in rest nu prea il atrage...

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    dar piesele sunt din cele mai mari..nu le poate inghiti

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari