Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita paulachis's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    12
    Lui Cristi ii plac foarte mult desenele animate ca oricarui copil de varsta lui, are 3 anisori. Problema noastra este ca sunt mult prea violente. Am recus la varianta dvd si i-am pus tom si jerry, popey marinarul etc, desenele clasice care nu sunt violente. Problema acum este ca desi ii plac desenele astea vrea totusi sa se uite la tv pt ca atunci cand iese la joaca ceilati copii voebesc despre desenele anumate de la tv si el nu se poate integra pt ca nu le stie. Ce e de facut?

Floricica Senior marinusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2008
    Postari in forum
    4.671
    Noi inca n-avem 3 anisori, deci nu stiu exact ce sa te sfatuiesc. Insa tu tine-o pe-a ta, ca sa zic asa...Tv inchis, cat mai mult timp. Noi am crescut f frumos intr-un mediu fara atata televiziune. Eu am inchis tv de cateva luni, si e fff bine. Sper sa continuam. Acum, ca vine caldura, cat mai mult afara, la joaca...

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    ei nici chiar asa. ce facem, regresam? nu zice nimeni sa faci din tv o...nici nu stiu cum sa-i zic, dar nici sa te rupi total. copilul este bine sa stie ca exista tv dar tb sa beneficieze de el cu masura. in nici un caz sa mearga non-stop si eventual numai pe desene. dar tb sa functioneze intr-o casa. parerea mea !
    eu am tv in fiecare camera din apartament + bucatarie, dar Yanis nu este "terminat" dupa tv

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari