Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    unde gasesc si eu un site sau ceva cu cantece in limba romana, dar sa fie si cu desene in acelasi timp? (de exemplu: oac, oac). am vazut ca spaniolii au ff multe astfel de desene cantate. rares asculta de la ei, dar as vrea sa-i pun si ceva in limba romana.

Floricica Debutanta mirela_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    nu stiu sigur daca se gaseste asa ceva. Alex se uita la Baby Tv, post englezesc, unde sunt o gramada de cantecele cu desene. pana una alta cumpara cutiuta muzicala si pune-i melodiile sa le asculte. ii poti canta si tu, ca le inveti tare repede.

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    si Mihnea e inebunit dupa Baby Tv are chiar preferinte!

Floricica Nou Venita ionela_tritescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2008
    Postari in forum
    6
    spuneti mi si mie cum gasesc acest program, va rog frumos

Floricica Debutanta mirela_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    eu il am prin Dolce, e in pachet suplimentar (contra-cost). e fenomenal. de cand s-a nascut Alex il are pe Baby Tv langa el. are cantecele preferate, la care rade in hohote si sunt f multe emisiuni educative unde ii invata sa deseneze, cuvinte in engleza (toate denumirile obiectelor din casa, obiecte care au legatura cu copiii, legume, fructe etc)... ne invata pe noi mamicile cum sa ne jucam cu copiii...pacat ca numai in engleza... dar am invatat si eu o gramada de cantecele : head and sholders, animal fair, old mac`donald, miss mary, 5 little ducs, 5 little monkeys,
    alice the camel,the ants go marching etc. pe care i le cant si e f incantat.

Floricica Nou Venita ionela_tritescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2008
    Postari in forum
    6
    multumesc pt raspuns
    noi avem rcs&rds si nu avem acest program dar nu stiu daca exista la alt pachet pt ca noi avem pachetul baza
    ne dati si noua 5*?

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    pe you tube gasesti ce vrei...

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    DA , si eu i-am pus desene de la BABy Tv pe youtube, dar al meu prefera mult mai mult BABY Einstein sau DVD-urile de la SUPER BEBE, mai ales cel SUPERBEBE VORBESTE.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    DAr, legat de cantecele si noua ne plac tare mult CUTIUTELE MUZICALE.E adevarat ca un copilas poate ca ar invata mai repede un cantecel daca vede si imagini...dar de obicei versurile unei poezii se invata mult mai repede daca le sunt prezentate sub forma unui cantecel.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari