Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice adinutzas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2008
    Postari in forum
    370
    Fetita mea de 11 ani, are dintisorii de jos, putin strambi. M-am gandit sa merg la dr. pentru un consult si probabil pt. un aparat dentar. Ce parere aveti, s-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Aparatul va trebui purtat doar pe timpul noptii, ca ea nici nu vrea sa auda de purtatul acestuia ziua, mai ales la scoala. Va multumesc anticipat.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga Adinuta

Este foarte bine ca ai decis sa mergi la un consult pentru ca este cel mai bine sa fie corectati din timp dintisorii. Eu am purtat aparat dentar de la varsta de 7 ani jumatate si am purat foarte multi ani pentru ca aveam maxilarul foarte mic si cum mai crestea un dinte in locul celui de lapte...cum se mai strambau.
    Aparatul teoretic trebuia sa il port tot timpul insa pe vremea aceea aparatele erau si incomode si inestetice. Din cate am vazut eu tehnica a evoluat foarte mult si aparatele abia daca mai sunt vizibile si sincer...fac minuni.
    Sfatul meu este sa ii spui mereu fetitei tale ca atunci cand va fi mare va avea un zambet de invidiat daca face un mic efort si poarta acum aparatul. Asa imi spuneau si parintii mei si uite ca acum le multumesc, desi am ramas cu 2 dintisori care nu s-au indreptat complet sunt foarte fericita ca pot zambi in voie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari