Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dana vilcan's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    2

Aparat pentru aerosoli

Vreau sa cumpar un aparat pt aerosoli (nebulizator), mi-a fost recomandat pt baiatul meu de 10 ani care face bronsite repetate. Am auzit ca cele cu ultrasunete nu ar fi foarte indicate. Nu stiu care ar fi mai bun.As opta pentru unul marca Omron. Ce ma sfatuiti?

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Ca marca, ti-o recomand fara ezitare. Insa nu pot sa-ti spun care-i mai indicat pentru ca n-am folosit pana acum.

mada_lyna
    Guest
    eu am luat anul trecut unul marca Beurer. si mi s-a parut ok.e si mai ieftind ecat unul de la chicco sau alte marci. mie mi l-a recomandat farmacista zicandu-mi ca sunt toate la fel,firma difera.sanatate!

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Modelul Omron cu piston este un model foarte rezistent si intalnit la vanzare in foarte multe farmacii. Singura lui "hiba" este ca face zgomot cand este folosit. Dar, pentru un copil de 10 ani,,,cu siguranta nu o sa fie probleme.

Eu l-am testat anul trecut cand bebe avea un an si un pic si facea galagie.

Cel cu ultrasunete este silentios, aproape ca nu se aude nimic cand functioneaza ...insa, am inteles ca in timp nu este la fel de rezistent ca cel cu piston.

Pentru ca puiul meu este inca mic, pentru ca o sa-i fac tratamente si in somn, noi o sa optam pentru un model Laica cu ultrasunete..cand s-o strica, luam altul...

Floricica Nou Venita dana vilcan's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    2
    Multumesc pentru indicatii. Pe aici chiar nu aveam pe cine sa intreb.

Floricica Nou Venita aimeepreda's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2011
    Postari in forum
    2
    Buna ziua ,
    Eu folosesc pentru fetita mea un nebulizator cu ultrasunete Healthy Line.Mi l-a recomandat o farmacista si sunt foarte
    multumita .Este silentios, aproape ca nu se aude ,este foarte mic ,portabil si usor de transportat pentru situatiile cand plecati de acasa. In plus de asta mi-a convenit si pretul. Il gasiti in farmacii si pe internet.

Floricica Nou Venita Ioana44's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2011
    Postari in forum
    32
    Si noi am folosit si avem tot marca O . Oricum pot sa-ti spun ca nu conteaza singura diferenta este de pret dupa cum mi-a spus si farmacista Am luat marca asta pt ca era singura accesibila ca pret in momentul acela.De stricat nu are cum sa se strice prea repede pentru ca nu-l vei folosi in fiecare zi Poti lua cu incredere noi il avem de 2 ani si e OK .

Floricica Nou Venita ioanapricop's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2011
    Postari in forum
    3
    Si eu folosesc tot modelul Healthy Line cu ultrasunete.Mi l-a recomandat medicul de familie, atunci cand fetita mea a avut
    bronsita asmatiforma. Este usor de folosit si il folosesc cu incredere.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari