Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elena_mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2008
    Postari in forum
    2

Cum ii explici copilului tau de unde vin bebelusii

Topicul este raspuns la articolul Cum ii explici copilului tau de unde vin bebelusii

si ce raspunzi atunci cand fiul tau are 3 ani si tu vii acasa de la maternitate cu fetita, pe care el stie ca o cheama Alexandra si te intreaba: "Da' asta-i un bebe, Alexandra unde-i?" sau, cand am schimbat-o prima data, el m-a intrebat, mirat din cle-afara: "mami, da' bebele nostru n-are ....? (nu pot reproduce aici!) uite! are numai o... linie!" :)

Floricica Nou Venita monyk207's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.12.2007
    Postari in forum
    35
    Intradevar complicata situatie. Eu is de acord cu ce e scris in articol. Deci parerea mea ar fi ca trebuie sa ii explici ca si el a fost un bebe ca alexandra si ca mami a fost fetita si tati baietel si din acest motiv alexandra are doar o linie. Si mai vezi ce poti sa ii raspunzi decent in acel moment pentru ca is constienta ca te poti astepta la tot felul de intrebari

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari