Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stanila_natalia1978's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2010
    Postari in forum
    8
    Am un copil de 1 an si 8 luni care urla efectiv cand vine o persoana la noi in vizita sau cand nu o vede o perioada de timp. Eu chiar am devenit tare stresata cand mergem undeva cu el sau cand stiu ca trebuie sa vina cineva la noi. Care e motivul? Ce sa fac sa nu se mai comporte asa?

Membru inregistrat la
    24.03.2010
    Postari in forum
    8
    va rog raspundeti si in cazul meu,chiar am nevoie de pareri si sfaturi,ca sa stiu cum procedez!

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    De cand a aparut aceasta problema? Inainte accepta mai usor strainii? Copiii trec printr-o faza de respingere a strainilor si frica intensa de tot ce este ne-familiar. De obicei parintii ii pregatesc spunandu-le despre cei care vor veni in vizita sau la care vor merge. O jucarie draga si stat la mama in brate pana se acomodeaza cu persoanele noi sunt si ele folosite adesea.

Membru inregistrat la
    24.03.2010
    Postari in forum
    8
    multumesc,mi-ati fost de ajutor!

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Si al meu de 1 an jumate facea asa. Am observat ca atunci cand l-am pregatit, i-am explicat ca vine cutare la noi si se joaca cu el sau mergem la cutare si facem cutare, nu a mai facut urat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari