Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ursula's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    6
    Mihnea este foarte foarte vorbaret, uneori prea vorbaret :) insa mi se pare ok asa. Dar la gradi mi-a spus educatoarea ca abia ii scoate cuvintele cu clastele din gura, nu comunica nici cu ceilalti copii, nu participa la activitati...

Acasa se joaca frumos si vorbeste mult, daca nu poate vorbi cu noi vorbeste cu jucariile fara probeleme. Oare sa aiba ceva probleme de comunicare, de adaptare la grup?

Floricica Nou Venita madalinamunteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2009
    Postari in forum
    54
    Buna, fetita mea cea mare, Gabriela, are 5 anisori acum si e la fel, acasa vorbeste prea multe, dar in rest, deloc. La gradi se simte in largul ei si vorbeste si se joaca foarte bine cu copii de acolo, insa in rest nu reusesc sa scot de la ea nici macar un "buna ziua" atunci cand ma intalnesc cu cineva si nici macar cand e cineva cunoscut ei. Parerea mea e ca nu e timida, ci foarte foarte incapatanata si cand nu vrea ceva atunci nu face.

Floricica Nou Venita roxiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2009
    Postari in forum
    3
    fetita mea vb cu oricine si despre orice
    desi e in primul an de gradi
    are 3 ani si 4 luni
    ma tot intreaba de ce aia, de ce asta dar consider ca e normal, desi pt noi e destul de obositor

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari