Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215

Nelamurit Idei de meniuri zilnice....diverse

Buna, fetelor! Gatim zilnic, iar la un moment dat ajungi in pana de idei. Ce le mai dam puilor nostri? Haideti sa propunem fiecare idei de meniuri zilnice... sa ne mai inspiram

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Buna idee si eu stau prost la capitolul inspiratie.
    Edi are azi in meniu asa:
    9 - 100g cereale cu lapte + 150 ml lapte de vaca din biberon
    12 - 300g orez cu stevie
    16 - 100g mar cu biscuiti
    19 - 250g iaurt cu fulgi de ovaz si de porumb
    20:30 - 300ml lapte praf

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Dimineata: sandwhich cu cascaval si cu ardei, incalzit la sandwhichmaker si lapte. La pranz ciorba de perisoare si pui cu legume la cuptor. Diseara mamaliguta cu branza si smantana, sau mai vad eu.
    Am si e o rugaminte: am niste brocoli care ma asteapta de nu stiu cand sa il gatesc, si am niste retineri sa il fac, ca pana acum nu a avut succes niciodata si l-au mancat cu multe mofturi. Are cineva o reteta sa il faca cat mai gustos si mai interesant pentru copii?
    Modificata de yuxi; 26.04.2010 la 17:34:35.

Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Ce inghesuiala e pe aici...
    Meniul de azi a fost:
    dimineata: cascaval pane cu rosii si un iaurt
    pranz: ciorba de vacuta, peste cu legume la cuptor, mere/grapefruit.
    seara va fi branza cu mamaliguta si smantana.

Si pentru problema mea cea mare, cum sa fac broccoli cat mai gustos, am gasit o reteta pentru sufleu. Deobicei il faceam la cuptor cu pesmet si cascaval.
    Modificata de yuxi; 12.05.2010 la 17:58:48.

mischa2000
    Guest
    pai ce treaba are alimentatia juniorilor cu a bebelusilor?

Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Dimineata ou fiert, painica cu branza si rosii si ceai.
    La pranz ciorba radauteana de pui, chiftelute cu piure si salata de sfecla si negresa.
    Diseara clatite cu piept de pui si sote de legume. E o premiera, si am si musafiri la cina, sper sa iasa calumea.

Floricica Novice teodora33's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329
    Ieri dimineata: iaurt simplu cu cereale integrale si 1/2 din o felie de paine cu gem. Pe la ora 11 a mancat o nectarina. Pranz: ciorba de pui si piure cu chiftelute in sos, plus salata de varza, iar ca desert o felie de prajitura, facuta de mine. Pe la ora 16 a mancat capsuni cu smantana, dar foarte putin. Cina: branza cu smantana si mamaliga. Azi dimineata: o bucatica de sunca, cu doua bucati de cascaval, rosii taiate feliute si un sfert dintr-un ou fiert.
    Pranz: ciorba de pui si felul doi vom face gratar, ei ii dau carnaciori si piept de pui, ca asta ii place cel mai mult + salata de rosii, castraveti, ridichi. Ca desert voi face o salata de fructe.
    Cina: probabil macaroane cu branza.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari