Ultimele discutii din forum
    princess
    Guest
    Eu ma cutremur cand citesc experientele voastre, imi dau seama ce lupta enorma trebuie sa duceti cand sunteti voi impotriva tuturor, dar aveti o motivatie puternica si asta va va face castigatoare pana la urma.

Stiu ce zici Miha, aceeasi senzatie am si eu ca se va intampla cu prietena mea pentru ca parintii ei nu sunt oameni rai si eu intr-un fel le inteleg supararea pt ca ea are un talent deosebit de a se baga in belele din care noi incercam mereu sa o scoatem (eu, familia ei, alti prieteni). Acum s-au mai linistit cand au vazut ca mai exista solutii, ca pana la urma totul se va rezolva cumva si gura lumii nu e cea mai importanta chiar daca ei au un statut si un nume.
    Deea si-a mai revenit si ea fizic si psihic, desi inca nu vrea sa vorbeasca cu nimeni dar e mai linistita, incet incet se obisnuieste cu situatia. Parintii ei ma suna zilnic chiar daca la nervi au zis ca nu mai vor sa stie de ea, sunt ingrijorati de starea ei si nu le e tot una. Ma rog sa fie copilasul sanatos si stiu ca le va umple tuturor viata de bucurie, indiferent cat de mari sunt orgoliile acum. Stiu ca bunicii nu vor rezista cand isi vor vedea nepotii si vor regreta atitudinea pe care au avut-o. Sper ca voi mamicilor sa ii puteti ierta pentru ca in loc sa fie alaturi de voi va aduc atata suferinta.

Floricica Nou Venita Deea07's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2013
    Postari in forum
    14
    Da... nici mie nu-mi vine sa cred cate astfel de femei exista, parasite si singure, cateodata ai impresia ca te lupti cu morile de vant. Nici parintii mei nu sunt oameni "rai", tot asa au un statut! Pe mine m-a innebunit chestia asta cu ce zice lumea. Cica "cand toti se lauda cu ce telefoane mobile si-au mai cumparat, ei cu ce sa se laude?" Asta-i doar inceputul, a folosit mama niste cuvinte f. urate la adresa mea. Eu nici nu inteleg care e problema lor. Pana acum s-au folosit de tot felul de pretexte, dar cred ca e pur si simplu egoismul lor, faptul ca nu vor sa se deranjeze din confortul lor. Le-ar fi convenit niste nepoti mai la distanta, pe care sa-i viziteze din cand in cand, sa se joace cu ei, dar nu sa ajute concret. In cazul meu, nu cred ca vor fi mai ingaduitori dupa nastere, pur si simplu nu-i vad asa. Mai degraba ma vor ajuta neavand de ales, pt. ca la fel de mult le-ar dauna imaginii sa ajung prin vreo casa maternala.

Prietena ta poate e in cautarea atentiei, de obicei asa intri in belele, cand vrei s-atragi atentia, constient sau nu.

Floricica Nou Venita pam_pam's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2012
    Postari in forum
    20
    daca va spun ca sunt insarcinata in 5 luni si as vrea sa fiu singura, adica fara tatal copilului, va sochez foarte tare?
    tatal este insurat, are deja 2 copii dintre care unul nascut in timpul relatiei noastre, conceput insa inainte sa ne cunoastem...am facut testul impreuna, a iesit pozitiv urmand sa discutam a doua zi ce facem. zilele au trecut, noi nu am discutat nimic, cand a devenit certitudine ca eu sunt insarcinata sau cand a realizat el mai exact, au inceput certurile...bataile...urmate de acceptarea situatiei pe moment, apoi iar certuri si batai, iar certuri si batai....
    el locuieste la mine de un an si ceva, ceilalti copii ii vede destul de rar....despre acest copil nu vorbim decat atunci cand ne certam si ma trimite sa fac avort....
    in rest, toata lumea e alaturi de mine. parinti, frati, prieteni colegi... lume care bineinteles nu cunoaste calvarul prin care trecem.
    nebunia lui vine, asa zice, din faptul ca nu poate accepta o relatie pe care am avut o in trecut, inainte de a l cunoaste pe el cu cineva care s a dovedit ca ii este subordonat....la vremea aceea nu aveam habar de existenta lui.

Floricica Nou Venita pam_pam's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2012
    Postari in forum
    20
    despre copil ce sa spun, e cel mai cuminte copil din lume. saracutul parca stie prin ce trec si nu mi a creat nicio greata, nicio voma, nicio pofta, nimic. acum a inceput sa miste, se misca tot timpul si imi umple inima si sufletul de bucurie. il iubesc de inebunesc. maine mergem la eco 4d si d abea astept sa il vad iar.

Membru inregistrat la
    08.01.2013
    Postari in forum
    14
    Citat Postat de pam_pam Vezi mesajul
    daca va spun ca sunt insarcinata in 5 luni si as vrea sa fiu singura, adica fara tatal copilului, va sochez foarte tare?
    tatal este insurat, are deja 2 copii dintre care unul nascut in timpul relatiei noastre, conceput insa inainte sa ne cunoastem...am facut testul impreuna, a iesit pozitiv urmand sa discutam a doua zi ce facem. zilele au trecut, noi nu am discutat nimic, cand a devenit certitudine ca eu sunt insarcinata sau cand a realizat el mai exact, au inceput certurile...bataile...urmate de acceptarea situatiei pe moment, apoi iar certuri si batai, iar certuri si batai....
    el locuieste la mine de un an si ceva, ceilalti copii ii vede destul de rar....despre acest copil nu vorbim decat atunci cand ne certam si ma trimite sa fac avort....
    in rest, toata lumea e alaturi de mine. parinti, frati, prieteni colegi... lume care bineinteles nu cunoaste calvarul prin care trecem.
    nebunia lui vine, asa zice, din faptul ca nu poate accepta o relatie pe care am avut o in trecut, inainte de a l cunoaste pe el cu cineva care s a dovedit ca ii este subordonat....la vremea aceea nu aveam habar de existenta lui.
    Cred ca trebuie sa te intrebi tu de ce continui sa stai cu el, mai ales ca esti sustinuta de familie. Din cate inteleg e un tip abuziv. Eu consider ca - intr-un fel - e mai bine ca "tatal" nu e prezent, sunt frustrata bineinteles ca refuza sa ma ajute si ca a dus o viata duplicitara. Ma intreb ce ar putea sa invete copilul meu de la el sau dintr-o relatie lipsita de dragoste si respect. Mult mai greu e cand iti intoarce spatele propria familie, cei pe care te bazai la o adica. De aceea zic sa te gandesti ce vei face.

Floricica Nou Venita ralukypuky's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2012
    Postari in forum
    58
    BUNA ...si eu voi fi mamica singura sunt in 35 de sapt....speriata,furioasa , Nanalee...te admir ca esti asa de puternica,sa ai sarcina usora...am crezut ca numai eu am problema asta,dar se pare ca nu sunt singura mamica in devenire

Floricica Nou Venita ralukypuky's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2012
    Postari in forum
    58
    gabryyela......ai o poveste trista,imi pare rau ca ai trecut prin atatea,si eu sunt insarcinata in 35 de sapt,iar sotul meu a decis ca nu mai putem traii sub acelas acoperis si ca vrea sa ne despartim,tocami acum cand tre sa se nasca copilul nostru,noi am fost certati si am stat despartiti in vara ,dar ne-am impacat cand am aflat ca sunt insarcinata,insa acum nu ma mai vrea,dar a zis ca vrea sa ne fie alaturi chiar daca el pleca si ca vom ocupa mereu in inima lui un loc special si ca ma va iubii toata viata.si eu am plans mult si plang si acum,dar ce pot sa fac asta e...ma bucur ca barbatul de langa tine s-a schimbat si a realizat ce putea pierde si ca sunteti fericiti,poate si al meu o sa se razgandeasca in momentul in care isi va tine puiul in brate.....te pup si tot binele din lume

princess
    Guest
    Dragi mamici, chiar daca acum sunteti singure, in curand veti avea un bebe care sa va aline suferinta si sa va insenineze zilele iar cu timpul poate veti gasi si pe cineva care merita sa va fie alaturi. Prietena mea a pierdut sarcina iar acum nimeni si nimic nu o mai consoleaza.
    Luptati pt bebe, fiti puternice pentru ca acum asta e tot ce conteaza.

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    princess imi pare rau pentru prietena ta...cat timp ai zis ca avea? cum se simte?

Floricica Debutanta cristyangeleu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2007
    Postari in forum
    772
    am inceput sa imi scriu si eu povestea de vreo trei ori si tot de atatea ori am sters-o. Si eu sunt o mamica singura, dar am luptat si o sa continui sa lupt pentru copilul meu orice ar fi.

Nu disperati, o sa iasa soarele si ep strada voastra...

Membru inregistrat la
    08.01.2013
    Postari in forum
    14
    Citat Postat de princess Vezi mesajul
    Dragi mamici, chiar daca acum sunteti singure, in curand veti avea un bebe care sa va aline suferinta si sa va insenineze zilele iar cu timpul poate veti gasi si pe cineva care merita sa va fie alaturi. Prietena mea a pierdut sarcina iar acum nimeni si nimic nu o mai consoleaza.
    Luptati pt bebe, fiti puternice pentru ca acum asta e tot ce conteaza.
    Vaiii, ce rau imi pare sa aud asta :( N-am mai intrat de cateva zile si acum vestea asta. Cat de rau imi pare pt. ea! Multa sanatate si putere prietenei tale!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari