Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cirip's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    2
    buna , sunt mamica a unei fetite de 9 ani ...suntem singure de mai bine de un an ...divortul inca nu e finalizat ...am aflat de cateva saptamani (3) ca sunt insarcinata ...copilashul are 7 saptamani ...e un copil iubit mult asteptat si dorit si visat ...acum nu e posibil sa fim impreuna cu tatal lui ...bucuria de a fi mamica acestui ingeras imi este stirbita de gandul ca nu ne vom putea descurca ...in fiecare zi simt frustrare si frica ...nu pot spune multora ...cu ai mei parinti nu vb de mai multa vreme ...fratele meu ma sfatuieste sa renunt ...vreau sa traiasca !!!!!!!!!!!! cum sa fac ??????????????? ma gandesc ca greul va cadea si pe umerii fetitei mele ,fara ca ea sa aiba vreo vina...ea ,alexandra e mai mult decat fericita sa stie ca va avea un fratior...ce sa fac ????

va rog ajutati ma....lucrez in invatamant am un sal de 8 mil nu stiu cum ne vom putea descurca toti trei.......

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Buna si bine ai venit pe forumul Copilul.ro!
    Exista un topic pe forum in care mamicile singure, ca si tine, discuta despre problemele pe care le intampina si despre cum reusesc sa treaca peste ele. Topicul respectiv este Mame singure. Intra aici si cu siguranta vei gasi intelegere si mamici care sa-ti poata raspunda la intrebari.

O zi frumoasa!

Floricica Nou Venita socianu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2007
    Postari in forum
    13
    sunt irina din piatra neamt daca doresti sa vorbim am adresa de mail irina_socianu@yahoo.com sau id irina_socianu

Floricica Nou Venita marta's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2009
    Postari in forum
    29
    buna,te felicit pentru sarcina,sper sa tii copilul pentru ca este o binecuvantare de la Dumnezeu,eu te sfatuiesc sa te rogi la Sf NECATRIE el va avea grija de copilul tau si o sa vezi ca o sa fiti foarte fericite alaturi de bebe.BAFTA

Floricica Nou Venita auranyco's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.06.2009
    Postari in forum
    1
    eu sunt o mamik singura nu pt k am divortzat ci pt k sotul e toata ziua la munk iar cand vine e "obosit"si nu are chef de noi doua.ce sa fac sa schimb situatia si sa fim fericiti toti 3?

Floricica Nou Venita gabrielacenuse's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    224
    Bun venit , Aura!

Floricica Nou Venita stefancristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2009
    Postari in forum
    2
    buna seara
    ma numesc Cristina am 20 de ani si sunt mama singura a unui baietel de 7 luni pe care il cheama Daniel florin.imi este cam rusine sa recunosc ca sunt o mama singura pentru ca de multe ori lumea ne crede altfel de cat suntem.as dori sa stiu daca prin intermediul vostru as putea sa fiu si eu ajutata cu niste hainute pe care bebelusi vostri nu le mai poarta.

msamoila
    Guest
    Buna Cristina. Sa nu-ti fie niciodata rusine! Atata vreme cand relatia din care a "izvorat" copilul a fost una liber consimtita ca doar nu l-ai violat pe taica-su, lui trebuie sa-i fie rusine. Societatea trebuie sa invete sa responsabilizeze barbatii nu sa condamne mamele. Femeile care isi asuma responsabilitatea cresterii unui copil trebuie sustinute si admirate pentru efort si daruire, nu stigmatizate. Cei ce fac acest lucru au un mare bagaj de prejudecati si frustrari, nu maturitate. Sunt si eu mama singura, a fost o decizie asumata insa mie nu mi-a fost niciodata rusine cu copilul meu, chiar daca prima care m-a condamnat si mi-a facut zile negre a fost maica-mea, care s-a linistit in urma unui ultimatum, ori inceteaza ori nu ne mai vede pe niciunul. Iti trebuie forta morala sa stai in fata tuturor si sa fii mandra de baietelul tau dar vei invata sa o faci si sa ignori toate parerile idioate. Luca are abia 6 luni jumate asa ca nu am hainute insa macar suport moral pot fi.

msamoila
    Guest
    Incearca sa faci din revenirea lui acasa un motiv de bucurie si sa-l antrenezi in activitati comune cu fetita. In plus nu uita ca esti si sotie, nu numai mama, iar sotul de multe ori simte ca e doar suportul finaciar al familiei si nimic mai mult. Eu sunt mama singura dar am intrat intr-o relatie si cat suntem impreuna cu tati intodeauna incerc sa il surprind seara cand vine acasa. Sunt si zile cand sun obosita de energia naparstocului dar fac in asa fel incat sa imi aduc iubitul pe covor langa noi, sa ne jucam nu numai cu copilul dar si noi...putem sa ne gadilam, sa organizam gramezi unde bebe troneaza...sa culcam bebele imreuna si dupa sa petrecem timp noi doi uneori chiar numai uitandu-ne la acelasi film, ghemuiti pe aceeasi canapea...fii inventiva.

Floricica Nou Venita barbara's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2009
    Postari in forum
    4
    buna,eu sunt oana si am si eu o problema,sunt gravida am un copil cu fostul prieten si el nu vrea copilu si acu il vrea si ma amenintat ca o sa lupte pana in panzele albe,dar vrea sa-i faca testu copilului meu si al lui datimi un sfat ce sa fac va rog

Floricica Nou Venita barbara's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2009
    Postari in forum
    4
    si a zis ca daca el e tatal se va trece ca tata,ce sa fac sa il las sau nu?el se indoieste de mine dupa ce am fost 4 ani si la bine si la rau,am vb de nunta de copii si acu cand iam zis ca o sa aibe un copil nu la vrut si eu am plecat din casa lui,ce sa fac?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari