Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Am citit si eu toata povestea. Alltimes, am trecut si eu prin ceva asemanator, bine, nu se compara cu cosmarul prin care ai trecut tu....
    Din cauza bauturii, a certurilor interminabile si a comportamentlui absolut inuman al fostului meu sot am hotarat sa plec cu copilasul meu din garsoniera in care locuiam. Sa plec e frumos spus....sa evadez la propriu. Norocul meu este ca am avut unde sa ma duc, adica la parintii mei, care m-au primit cu bratele deschise si mi-au oferit si mie si copilului tot ce am avut nevoie, in special protectie fata de acel nemernic. A urmat un cosmar: geamuri sparte la apartamentul parintilor mei, politie, dat foc la usa apartamentului unde locuiam cu ai mei, mi-era frica sa ies cu copilul la plimbare, ieseam doar insotita de cineva....multe......un proces de divort foarte urat.....
    Pot sa spun ca stiu, in mare, prin ce treci sau, sper eu, ai trecut.
    Pot sa-ti spun ca dupa trei ani de la acest cosmar m-am linistit, m-am recasatorit, am un sot care imi iubeste copilul ca si cum ar fi al lui, intr-un cuvant, a rasarit soarele si pe strada mea.
    Sper din tot sufletul meu sa reusesti sa-ti recuperezi fetita si sa va dea Dumnezeu sanatate, sa va puteti bucura una de cealalta!
    Cand ai timp, spune-ne ce s-a mai intamplat!

dov
    dov este offline.
    Floricica Novice dov's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2007
    Postari in forum
    426
    Am citit povestea ta Alltimes si eu am divortat de curand adica ultima infatisare a fost pe 24mai.Eu in fapt am plecat de la fostul sot la 2 zile dupa ce am iesit din spital adica pe 14ian am venit acasa si pe 16 am plecat. De ce pt ca se pare ca parintii,in special mama lui, au contat mai mult decat noi.Motivul care a umplut paharul e unul pueril de la numele pe care tb sa-l punem copilului dupa ce hotarasem de comunacord de la inceput s-a schimbat situatia cu 10zile inainte sa nasc.Oricum vroiam sa-ti urez multa bafta si sa-ti recuperezi fetita pt ca de mama are ea nevoie mai mult decat de tata mai ales de un asa tata. Nici sa nu-i permiti vizitatrea fetitei avocatul tau se poate folosi de cea ce spui in acest sens. Mult noroc si sanatate. Oana si Andrei

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Povestea ta e incredibila. Nici nu pot sa incep a-mi imagina prin ce treci. Nu te pot ajuta cu vreun sfat legal, dar poti sa iti spun ca sunt alturi de tine . Ai toata increderea ca ai sa iti recapeti copilasul. Cineva acolo sus are grija de noi . Te cu drag si astept vesi bune.

Floricica Nou Venita giulia36's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2007
    Postari in forum
    52
    hmm...oare ce s-a mai intamplat cu tine>? oare de ce nu ai mai intrat pe aici?? asteptam sa vii sa ne dai vesti bune!
    ma rog sa fii sanatoasa si sa-ti fi recuperat puiul...

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Alltimes, mai intri pe aici? Sper din tot sufletul ca esti sanatoasa! Iti tinem pumnii pentru recuperarea puiului tau!

Floricica Senior arrriadna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2008
    Postari in forum
    2.821
    Heya,
    Alltimes ce mai faci? Sunteti ok? din cate stiu eu legislatia romana da copilul mamei in cele mai multe cazuri. Sper sa ai bafta si minciunile sa nu tina, mai ales ca nu poate dovedi ca poate intretine singur copilul..
    Sper sa dai in curand un semn de viata :)

Floricica Nou Venita vortex's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.06.2008
    Postari in forum
    1
    Lucrurile nu sunt intotdeauna asa cum par. Iar adevarul e undeva la mijloc. O spune cel care i-a fost partener de viata cei 11 ani. Singura mea greseala a fost ca am avut incredere in capacitatea ei de a judeca cu discernamant riscurile unei aventuri. Nu v-a povestit bineinteles de relatiile ei extraconjugale si nici de modul in care si-a tratat fetita cand am venit cu ea in Egipt. Fiecare casnicie are si bune si rele. Nimeni nu e perfect. Multi oameni s-au intrebat cum de a fost in stare sa isi lase copilul mic si sa alerge dupa himere. V-a povestit ca dupa plecarea ei in Egipt, sotul ei a ramas singur, fara nici un ajutor din partea bunicilor materni sau paterni sa aiba grija de fetita in varsta pe atunci de numai 1 an si doua luni? Daca sotul ei era un monstru de ce a avut curaj sa isi lase copilul cu el? Pe timpul procesului a declarat ca eu am fost de vina pentru nasterea cu probleme a primei fetite. Iar aici a declarat ca nu si-a dat seama ca luand medicamente pe timpul sarcinii poate dauna grav fatului!!!In Egipt v-a povestit ca atunci cand sotul ei a plecat in alta localitate sa isi gaseasca un loc de munca, si-a lasat fetita la cresa de doua ori de dimineata pana la ora 1 din noapte? Sau dimineata cand fetita se trezea ea vroia sa fie lasata sa doarma ca era tare obosita? Sau ca isi petrecea timpul liber in compania unui arab (cu care este si in prezent) decat cu sotul si fetita ei? E a avut de ales intre un arab si fetita. Eu am avut de ales intre fetita si ea. Am ales fetita. M-am intors singur in tara si pana acum am avut grija de copilul nostru. Nu a trimis nici un ban castigat din salariul ei de peste 1000 de euro (caci atat a declarat salariul ei) pentru fetita ei. Doar trei pachete cu haine timp de 3 ani. Nu sunt mandru de faptul ca din suparare si durere am taiat comunicarea dintre fetita si mama. Stiu ca am gresit. Dar chiar si atunci imi doream sa sune si sa vb si cu mine. Dar nu a mai sunat. Am avut grija de fetita si am crescut-o de la nastere si pana acum. Sunt mandru de asta. In final, dupa ce la primul proces mi s-a incredintat mie copila, ce-a dea a doua instanta i-a dat ei custodia fetitei, dar ce ma mahneste cel mai mult, e ca a castigat-o cu minciuna. Acte false folosite in proces, de la firma arabului cu care traieste de cand a ajuns in Egipt si care la acel moment mi l-a prezentat "e doar un prieten". Nu stiu ce urmari va avea asupra copilului schimbarea de la un parinte la altul si mai ales mediul in care va trai cu mama ei. Este totusi o tara araba in care femeile nu au prea multe drepturi. Dar nu asta e cel mai rau. Durerea cauzata de despartirea de copilul care l-am avut langa mine de cand s-a nascut nu o doresc la nimeni. Noi tatii, de ce nu avem dreptul sa ne crestem copii? Sa aveti copii sanatosi si sa va bucurati de ei. Ex-sotul

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    de multe ori adevarul este undeva la mijloc si nu aveam curaj sa ne recunoastem greselile si dam intotdeauna vina pe cel de langa noi!e trist sa vezi cnd doi parinti isi disputa propriul copil,,,mai ales ca el nu are nici o vona ci are nevoie de ambii pt a avea o viata linistita

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Copiii au nevoie si de mama si de tata. Cred ca este gresit sa se taie legatura copilului cu unul dintre parinti. Chiar daca parintii nu se pot suporta. Copilul ar trebui sa aiba dreptul sa-si vada si sa-si petreaca timp cu ambii parinti. De aceea, alltimes, chiar daca ai cusodia fetitei, as fi de parere sa n-o rupi de tatal ei. E o durere si pentru el si e o durere cred si pentru micuta. Domnul sa va lumineze sa faceti cum e mai bine pentru copil!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari