Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Dragele mele, nu stiu sa fi vazut un astfel de subiect si cum noi am trecut prin aceasta etapa importanta pentru bebe as vrea sa va intreb cum ati botezat voi bebeii caci eu am botezat-o pe micuta mea la o manastire iar masa am luat-o tot acolo cu maicutele si parintele staret, a fost ceva unic si minunat din punctul meu de vedere!

Floricica Nou Venita anca33a's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2008
    Postari in forum
    31
    cum imbracati pe bebey inainte de a mrge la botez,cu hainele de la nasa sau cu ale lui de acasa?

Floricica Nou Venita ramodami's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2008
    Postari in forum
    39
    inainte de a merge la botez l-am imbracat cu hainele lui de acasa dupa botez si dupa baita de a doua zi cu hainele de la nasi

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Inainte de a-l boteza l-am imbracat cu hainute de la noi iar dupa ce l-a botezat l-a imbracat nasa cu hainutele de la ea si asa a stat imbracat pana a doua zi cand a venit nasa si i-a facut baita.

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    noi am botezat fetitza la catedrala ortodoxa din tokyo,a fost frumos ,am avut un preot rus ,este adevarat ca nu am inteles nimik din slujba dar la sfarsit ne-a spus parintele ca avem un nou crestin printr noi si ca toti ingerii din ceruri se bucura.
    luna trecuta mi-am botezat si sotul ,la o bisericutza aproape de zona in care locuim ,a fost botezat de un preot roman ,venit special din ro pentru a face slujba de paste ,si a fost absolut minunat ,la sfarsit mi-a spus parintele ca am un inger ,eu am crezut ca se refera la fetitza mea pe care o tineam in bratze ,dar dansul intuind ceea ce gandesc mi-a spus ca ingerul despre care vorbea este sotul meu(ne-am casatorit in aceasi zi si religios),am fost foarte fericita ,nimeni nu mai era ca mine in ziua acea ,aveam 2 ingeri.

Floricica Cu Vechime elena83's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2008
    Postari in forum
    5.672
    inainte de a merge la botez am inbracat-o in hainutele cumparate de noi, dupa botez a imbracat-o nasa in hainele ei

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    cand am mers la biserica l-am imbracat in hainutele de la moasa, apoi, la intoarcere in hainutele de la nasa. Asa este obiceiul la noi in Oltenia.
    Noi i-am facut botezul fiului meu cand avea numai o luna jumatate. Nici nu pot sa descriu in cuvinte ce emotii am avut, imi venea sa rad si sa plang in acelasi timp... a fost ca un vis ziua aceea.

Floricica Nou Venita larisahlaghi's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    58
    si ce te faci cand ai mai multi nasi la copii? cand ajunge sa le poarte toate hainele??

Floricica Nou Venita anca33a's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2008
    Postari in forum
    31
    daca vrei sa schimbi nasi se mai poate boteza o data copilul

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Noi am botezat-o la catolici si am avut un amestec de hainute de la nasi de la prieteni, etc
    De mult nu venea un bebe in familie si au contribuit toti

Floricica Nou Venita fralinka's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2008
    Postari in forum
    12
    hello,

desi mai am 5 luni pana la termen ma intereseaza de pe acum ce implica un botez? daca angajez o firma de organizare, oare la ce cost total as ajunge? estimativ. stie cineva?
    dar, locatia? se procedeaza la fel ca la nunta? adica se stabileste acelasi meniu?
    pregatirea unei nunti sau a unui botez a devenit un stres pentru noi, viitoarele mamici si pentru viitoarele mirese.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari