Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Suplimentele pentru memorie

Ce parere aveti despre acele suplimente despre care se spune ca imbunataesc memeoria?

Sunt o serie intreaga de astfel de emdicamente precum lecitina, ginkgo-biloba, ginseng, Memoplus, Memo On si altele.

Eu am luat in faclultate in sesiune lecitina 6 pe zi timp de o luna cat dura sesiunea insa nu pot sa spun ca am vazut efectele miraculoase. In plus, lecitina luata in aceste cantitati (6 pe zi) slabeste ceea ce eu nu am nevoie

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Eu nu am o parere buna despre aceste suplimente. Mai bine mananci sanatos daca iti pasa, te odihnesti, iar cu memoria eu consider creierul un muschi... cu cat il antrenezi mai mult, cu atat poate mai mult... si vorbesc din proprie experienta, ca in liceu am fost la mate info... n-am prea avut multe de memorat, dar apoi la medicina... stiti si voi cum e.
    Pentru exersarea memoriei si a creierului in general mie imi plac jocurile sudoku, mahjong, puzzle.

lorito
    Guest
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Ce parere aveti despre acele suplimente despre care se spune ca imbunataesc memeoria?

Sunt o serie intreaga de astfel de emdicamente precum lecitina, ginkgo-biloba, ginseng, Memoplus, Memo On si altele.

Eu am luat in faclultate in sesiune lecitina 6 pe zi timp de o luna cat dura sesiunea insa nu pot sa spun ca am vazut efectele miraculoase. In plus, lecitina luata in aceste cantitati (6 pe zi) slabeste ceea ce eu nu am nevoie
    Din cate stiu astfel de pastile se iau cu cateva luni inainte de evenimentul dorit:) ( adica daca te pregatesti de sesiune in ianuarie, iei pastielle din noiembrie, ceva de genul).
    Ar trebui si niste pastile de memorie care sa te faca sa nu uiti sa-ti iei pastilele.
    Eu sunt impotriva pastilelor, vitamine, ce-o fi ele, tot nocive le vad. In toata viata mea de om adult nu am luat decat vitamine pronatale si ft rar pastile la Cm , ft rar, in rest..evit cat pot.

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    neurotonic este medicametul care il recomand eu. de la oboseala cu trezitul noaptea pt hranit bebele si de la stres am avut acufene si oboseala psihica simteam ca nu ma mai pot concentra si mi-a fost recomandat acest medicament care e foarte bun. de asemenea e recomandat si pt memorie .sunt la al 2 flacon si ma ajuta mult cu oboseala si cu trezitul noaptea. bebele meu are 1 luna jumate si mai am de pierdut ore bune de somn.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari