Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    aaaaaaaa si de luni m-am apucat serios de tae-bo si aerobic( sper sa ma si tina)

Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    intreb si eu sa nu mor nestiuta: produsele bio sunt conforme ?????? am vazut ca exista si malai bio si mai mult d'asta intreb, adik imi pot face mamaliga di n malai bio????

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Ruxxa nu stiu sa iti raspund,poate intra una din fetele cu vechime in monti sa ne lamureasca.Ar fi super sa avem voie ca am mai adauga ceva nou la meniu.
    Imi face mare placere sa citesc postarile tale,ma binedispui.

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Meniul meu de azi a fost urmatorul;
    -dimineata o cafea conforma cu lapte;
    -pranz peste prajit(m-am saturat de fript) cu salata de varza;
    -cina nu stiu inca,cred ca un iaurt.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Salutare fetelor!
    Am intrat pe fuga sa va salut, am trecut pe acasa sa fac curat, maine cred ca ma intorc si o sa intru mai des pe aici. Noi suntem bine. Luni va spun si cum stau cu greutatea

Va multumesc mult de gandurile bune!

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Citat Postat de ruxxa Vezi mesajul
    intreb si eu sa nu mor nestiuta: produsele bio sunt conforme ?????? am vazut ca exista si malai bio si mai mult d'asta intreb, adik imi pot face mamaliga di n malai bio????
    Produsele bio inseamna ca sunt produse naturale, obtinute fara ingrasaminte si fara alte artificii, dar daca ingrasa, cum este malaiul, ingrasa chiar daca sunt bio. Deci malai tot nu ai voie. E drept ca sunt mai sanatoase pentru organism, dar indicele glicemic al lor ramane acelasi.

Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    oooooooooo mersi mersi de raspuns f. clar bravo.......

ma gandeam ca poate mai am si eu vreo scapare cu astea bio dar...nicio sansa

ce tot ma plang ca in fiecare zi dau gres ce mai conteaza ca ar fi malaiu bio sau normal ca dc am pofta sa mananc mananc.....oooffff vai de mine

Ihotu ma bucur ca te binedispun.....

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Buna, fetelor!
    N-am mai intrat aici de cateva zile. Am tinut monti zilele astea, dar am facut si exceptii.:(.
    Maine e sf Nicolae si am facut un tort pe care l-am adaptat la dieta lui monti. E un tort cu iaurt si frisca si am inlocuit zaharul cu fructoza. I-am facut si poza si o sa vi-l arat cand descarc pozele. Faza e ca e cam dulce, desi am pus mai putina fructoza. Cred ca m-am dezobisnuit de gustul dulce, pt ca sotului i s-a parut f bun.:) O sa va dau si voua reteta, daca vreti.

Floricica Senior dnapotecuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2008
    Postari in forum
    2.796
    Neata! La noi a fost chef 3 zile si trei nopti la ziua micului meu. Poftiti la o felie de tort conform ! Azi facem venerabila varsta de 2 ani. Evident ca am mancat de toate pentru ca am asa un pact cu mine sa nu ma cenzurez la ocazii speciale. Astazi bag o detoxifiere in masa si anume tyoata ziua numai fructe si ceaiuri multe. Greutatea nu stiu care mai e dar nu cred ca s-a modificat cine stie ce.
    Am mancat neconform deoarece nici timpul si nici posibilitatile numi-au permis sa gatesc conform pentru atatia oameni dar poate ca de sarbatori va fi putin altfel si voi incerca sa fac ceva conform.
    In rest toate bune... alta zi de luni...alta zi la munca. Astept sa vina seara sa imi iau puiul de la cresa si sa mergem sa ne uitam la desene impreuna inainte de culcare. Aseara sotul a fost plecat la tara si ne-am uitat impreuna la "Frumoasa si bestia" si a adormit in pat la mine, pe perna de langa. Cu greu m-am abtinut sa nu-l las acolo. Minunata senzatie...
    Ruxi....cum e cu greutatile? Ieri m-a rugat o mamica cu un pui de 4 luni sa ii dau dieta. Sa vedem cat de serioasa este si poate o conving si sa intre pe site sa raporteze. Ea a fost mereu slabuta si mignona dar in sarcina a luat 30 kilograme si ar trebui sa dea cam 15 kile jos acum. I-am spus sa se linisteasca ca kilele puse recent zboara relativ rapid. Poate o putem ajuta si pe ea...sa vedem cat i se potriveste aceasta dieta.
    Pup pe toata lumea si mi-e tare dor de voi de cand nu prea mai apuc sa intru.

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Alina, multumim pt bucatica de tort conform. Sa va traiasca juniorul si sa va aduca multe bucurii!

Va servesc si eu cu o felie din tortul conform facut de mine:

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    pup fetele mele.....eu tot nu m-am apucat inca serios de nene Monti dar cel putin o masa din zi e conforma......am ajuns la 57kg si am eliminat fff multa apa.....m-am desumflat ca un balon....pot din nou sa imi iau cizme cu toc,chiar daca nu rezist f mult cu ele,mi-am reinoit si garderoba daca tot am slabit si ma simt mult mai bine cu mine insemi
    Cel mai important e ca inca alaptez asa ca incurajez mamicile........
    imi lipsiti f mult dar mult nu mai stau eu fara net
    pana atunci Sarbatori Feriocite!!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari