Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485

Nelamurit Fructul Goji , cel mai puternic antioxidant !?

Mămici ,cunoașteți aceste fructe de goji ?

Eu și soțul meu ne-am cumpărat un pachet de curînd , deșii am fost tentată să-i dau și băiețelului , o prietenă DR, mi-a recomandat să mai aștept , voi ați dat copiilor din aceste fructe ?

Sînt întradevăr așa grozave , ați văzut vreun efect în urma consumului de ceai /suc/fructe de goji ?

Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Amona ai un MP!..............;

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Referitor la topic,e prima oara cand aud de asta(spre rusinea mea...)

Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    ok , ai și tu acum !

dar e prea scurt ......

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Nici eu n-am mai auzit de fructul asta...Unde se gaseste?La magazinele alimentare, supermarket, farmacie, plafar?

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Da eu am vazut emisiunea dr.-lui OZ in care sa discutat despre fructul GOJI...este intr-adevar extraoridiar,pana acum nu i-am dat fetii..
    Fructele goji este menționat încă din anul 475 în medicina tradițională ca remediu pentru ficat, rinichi, ochi, inimă, ce îmbunătățește circulația sângelui, ajută vederea, întăreste mușchii și sistemul osos.
    Este puternic antioxidant, întărește inima și sistemul imunitar, reduce efectele procesului de îmbătrânire.
    Eficient în cure de slăbire și combaterea celulitei. Fitosterolii au un rol important în menținerea nivelului colesterolului la un nivel cât mai mic, inhibând absorbția lui intestinală.
    Conținutul de geranium crește abilitatea corpului să producă g-interferon. Interferonul este un element important de care corpul are nevoie în lupta contra cancerului.
    Stimulează producerea și reproducerea celulelor sângelui precum și regenerarea și vindecarea mai rapidă a rănilor.
    Este folosit de femei pentru tonifierea organismului după perioada ciclului menstrual, pentru combaterea grețurilor asociate cu primele 3 luni de sarcină și pentru ameliorarea neplăcerilor legate de menopauză.
    Stimulează nivelul energetic și buna dispoziție.
    Ajută la îmbunătățirea performanței sexuale și a fertilității – conform unei vorbe străvechi din Tibet călătorul care știe că nu va ajunge curând acasă nu trebuie să consume goji!
    Este o sursă naturală de energie pentru corpul uman și pe termen lung ajută la creșterea longevității.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Se consuma ca ceai sau suc ...
    In momentul in care achizitionam sa citim cu atentie eticheta sa nu existe nici un alt component artificial,doar fructul si atat...asta pt.efectele sa fie maxime...

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Bun, am citit ca e f bun, da unde il gasim?Daca cer la mag alimentar, nu se uita vanzatoarea ciudat la mine?

Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Bună fetelor , noi îl consumăm ca atare , are un gust plăcut , acrișor !
    L-am cumpărat din magazin de produse naturiste , se poate comanda și pe net !

Cică se poate folosii și în bucătărie ....

stefaniajohansson
    Guest
    si noi cumparam goji uscate organice. nu fac parte din meniul zilnic, pt ca sunt extrem de scumpe, insa 1 data /saptamana merita o gustare de acest gen

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari