Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Stiu ca sunt multe ritualuri de ingrijire a pielii. Voi aplicati vreunul? Eu obisnuiam sa folosesc demachiant, apoi lotiune tonica si apoi crema de fata. M-am cam lasat pe tanjala sa fac asta in fiecare seara dar cand o fac e asa de bine. Stiu ca unele nu au probleme cu pielea fetei dar cred ca oricine vrea sa o ingijeasca si sa previna imbatranirea acestei regiuni. Incerc sa folosesc crema de fata de zi cu spf ca soarele sa nu isi faca prea mult de cap pe fata.

Floricica Nou Venita elialina's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    12
    Buna Sunshine,
    Eu folosesc numai demachiant in fiecare seara si crema Nivea numai dupa ce aplic masca sau exfoliez. Mai folosesc si o crema speciala pentru zona din jurul ochilor, dar se mai uita...Ar trebui sa folosesc si eu o crema de zi.
    Dar ce imi place cel mai mult e macar odata pe saptamana, sub dush, sa imi exfoliez pielea de pe fata si gat (uneori tot corpul) cu faina de porumb apoi aplic miere de albine si o las sa actioneze pana ma termin eu cu dusulitul.
    Mierea e super...face o piele roz si finaaa.

Pentru exfoliere cel mai bine e sa amesteci 2 linguri faina de porumb cu 2 linguri tarate de grau si o lingurita de bicarbonat...cand ai chef si timp...

Tu aplici si masti naturale?

DPN 7 Sept.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    wash cu aloe pt ten folosesc,de la oriflame.
    sunt ft multumita de el!

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    pt exfoliere am o crema cu ceva cristale pe care o aplic pe fata si am un aparat de masaj care exfoliaza f bine pielea. ar trebui sa fac asta in fiecare sapt dar se mai uita. crema pt ochi o folosesc si dimineata si seara daca nu uit. am din aceea pm si am. folosesc si masti naturale dar tot asa cand imi permite timpul.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Eu folosesc produse de la firma Roc, sunt f multumita, am descoperit ca au un 3 in 1, si trebuie sa ma doar cu una, nu cu trei, dar nici asa nu reusesc de fiecare data. Ma straduiesc sa ma dau in fiecare seara, aproape ca imi reuseste, dar dimineata ... o cam scaldam.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    eu sunt mai pe avon dar imi place sa folosesc si alte produse daca ma multumesc. 3 in 1 mi se pare ideal pt timpul pe car eil avem noi .

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    eu folosesc demachiant (Hemel)si dupa crema pt primele riduri.

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    recomandati-mi si mie o crema pentru ridurile fine din jurul ochilor-ca au inceput sa devina vizibile!

Floricica Nou Venita me&&he's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    Cea mai buna crema pentru fata e EUCERIN-ul, in rest, daca nu aveti riduri e mai bine sa nu prea folositi produse de fata, decat sa va spalati cu apa plata calduta ...

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    e o crema pt fata sau pentru ochi? cred ca mie imi trebuie una pt ochi!

Floricica Nou Venita me&&he's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    Cred ca EUCERIN, la farmacie, au si de fata (pentru zi, pentru noapte) si pentru ochi. Ar trebui sa mergi sa intrebi. Si medicul si farmacista mi-a zis ca e cea mai buna crema pentru ca contine ... nu mai stiu ce, dar ca nici o alta crema nu contine acel ceva. Acum depinde, poate ca tie iti trebuie pentru o alta cauza si asa ca e mai bine sa mergi la farmacie si sa intrebi.

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari