Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalinaamihaiesi's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    1
    Buna ziua,

Numele meu este Catalina, sunt noua in acest forum si momentan fara un copil, doar cu planuri :)

M-am inscris in acest forum pentru ca vreau sa stiu ce parere au mamicile din oras despre articolul ce tocmai a aparut intr-un ziar local despre apa pe care o ingeram cu totii:

http://www.ziare.com/Apa___0351_i_solul_Clujului_sun t_otr__0259_vite_cu_plumb_-157852.html

Eu impreuna cu o prietena am inceput o investigatie pe cont propriu referitoare la apa din acest oras. Articolul rezuma ceea ce si noi am gasit. Daca este cineva interesat de mai multe informatii, sa se convinga de efectul nociv al apei pe care o bem, si mamici, si copii, sa posteze un mesaj si putem discuta.

As vrea sa stiu daca faceti ceva cu apa inafara de a o fierbe. Procedeul de fierbere nu face decat sa concentreze cantitatea de metale din acea apa, rezultand un ceai, o supica sau orice alta mancare "grea" . E trist, insa adevarat.

Catalina

Floricica Nou Venita peta's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2007
    Postari in forum
    38
    Draga Catalina,

Subiectul deschis de tine este deosebit de interesant. Eu una incerc sa limitez folosirea apei de la chiuveta, dar trebuie sa recunoastem ca nu putem sa nu o folosim deloc. Aceasta tara are nevoie de mai multi oameni ca tine, cu initiativa. Insa, mi se pare foarte trist ca niciodata nu suntem bagati in seama:(

Tine-o tot asa!Pupici!

mischa2000
    Guest
    Acum ce o fi mai bun: apa la chiuveta sau cola pe care o beau zilnic?

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    E infricosator ce zici tu Catalina. Din pacate nu face nimeni nimic in legatura cu apa. Adica se stie ca nu e buna, dar nu se iau masuri in aceasta privinta. Si te mai miri ca lumea e plina de cancere si tot felul de boli...

Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Eu nu mai beau apa de la robinet de 8 ani de cand am facut o enterocolita puternica.
    Asa ca traiasca apa plata.

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Si noi bem doar apa imbuteliata ,dar pt gatit o folosesc tot pe cea de la chiuveta.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    Noi folosim apa de la chiuveta doar pentru spalat ,pentru consumul zilnic de baut si mancare folosim doar apa plata.Am facut de 2 ori pina acum analize la apa care curge la robinet si au iesit foarte proaste-analizele,ni s-a recomandat sa nu folosim apa decit pentru spalat!

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    noi bem doar apa plata mai nou ,insa inca mai gatim cu apa de la chuveta .

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    noi bem apa slab gazoasa,dar la gatit si spalat apa de la chiveta,pana acum 2 zile am avut un filtru la chiuveta din bucatari,dar intr-un timp foarte scurt s-au umplut particulele de filtrare a apei,acum tb sa vad de unde pot sa mai imi iau unul

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Si noi bem apa plata, dar pentru gatit apa de la robinet, dar avem filtru. Acum, cat de eficient este, nu mai stiu... decat deloc...

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Ei mamici, daca ar fi numai apa.... dar am primit un mail zilele trecute in care erau date exemple de tot felul de produse de pe piata mancare, dulciuri, sucuri naturale, etc. in care explicau tot ce contin produsele respective. sunt foarte multe produse, daca va intereseaza trimiteti mp sau lasati adresa de mail si va trimit. m-am inspaimantat ce era acolo!!!
    si noi folosim apa plata la baut dar la mancare si spalat apa de la robinet
    sanatate multa!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari