Ultimele discutii din forum
    lorito
    Guest

Prima dragoste neimpartasita

clasa a VI-a, un tip..marius....as fi fost in stare sa fug de-acasa doar de dragul lui, imi amintesc si acum emotiile pe care le simteam in preajma lui....heheh, ale tineretii valuri

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    mai, Multumesc lui Dumnezeu ca m-a ferit de asa ceva!
    Prima mea dragoste este berbantul meu si sper asa sa ne tina Dumnezeu!

Floricica Nou Venita LaraRo's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2010
    Postari in forum
    96
    De ce sa multumesti lui Dumnezeu ca te-a ferit de asa ceva??!!!
    Dragostea e un lucru frumos...

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    ca m-a ferit de dragostea neimpartasita, si implicit de suferinta

Floricica Nou Venita LaraRo's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2010
    Postari in forum
    96
    Are si suferinta asta farmecul ei, face parte din viata... :)

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Si eu am avut o dragoste neimpartasita... 2 ani de liceu..am iubit si am suferit in umbra...el a iesit mister la balul bobocilor,in acelasi an cu mine,alta clasa...am fost indragostita lulea de el....dar niciodata nu am fost in stare sa-i spun..era popular,avea prietena.toate fetele suspinau dupa el... dar in momentul in care l-am intalnit pe al meu sot...m-am indragostit la prima vedere....si am uitat cu totul de ''mister''...
    si cel mai frumos a fost ,ca eram ultimul an de liceu cand l-am intalnit pe al meu sot, iar el,mister, in acel an s-a transferat in alt oras ,la liceu...
    nu stiu cat as fi suferit daca nu aveam cu ce sa-mi umplu inima... nu aveam alta dragoste!!!!

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    clasa a VI-a, un tip..marius....as fi fost in stare sa fug de-acasa doar de dragul lui, imi amintesc si acum emotiile pe care le simteam in preajma lui....heheh, ale tineretii valuri
    ..in clasa a 6-a zici....

eu prima data cand am simtit in mine ceva pentru un baiata..a fost in prima zi de la scoala,clasa 1....dar mi-a trecut repede..eram o copila...
    dar am avut o colega de liceu care spunea ca ea s-a indargostit prima data la 6 ani si a durat relatia pana 9 ani...ce as fi vrut sa o vad eu asa intr-o relatie!!!!!!!

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Io n-am avut niciuna neimpartasita, mi-o placut l-am anuntat....ca ma manca, nu puteam eu sa stau asa tacuta...ahahahah
    Vai ce mult e de atunci....

Floricica Senior mihaela_74's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2010
    Postari in forum
    3.956
    Imi aduc aminte..eu aveam 9 ani,iar el 10..eram vecini de etaj ..copii fiind,ne-am jurat ca nu ne vom desparti niciodata,ca ne vom casatorii cand vom fii mari..Dupa un an noi ne-am mutat din cartier..l-am intalnit dupa cativa ani intamplator pe strada cand veneam de la serbarea scoalara..El luase locul l pe scoala..era comandant de unitate parca,..eu..luasem o mentiune..
    Ulterior am mai aflat despre el cate ceva in timp,cand avem 21 ani eu lucram la Arhivele Statului,intamplator a venit acolo ptr niste acte de mostenire,insotit de viitoarea sotie si mama lui..La prima vedere nu l-am cunoscut,era schimbat...Auzindu-i numele,mi-am dat seama ca nu poate fi decat el..am recunoscut-o pe mama lui...el nu m-a recunoscut,pe cand mama lui da..
    Am vorbit ptr ultima oara..afland despre el ca locuia in Bucuresti,era anul 3 la facultatea de marina,si era pe pct de a se casatorii.....
    s-au mutat in Bucuresti cu totii.......dee..eram pustani:))

oanachampion
    Guest
    Interesant subiect...
    In general, mai devreme sau mai tarziu, am avut ce/pe cine am vrut... cu o singura exceptie pe care o cunoasteti ... deci banuiesc ca, intr-un mod abstract, aia fu dragostea neimpartasita...

lorito
    Guest
    da, ioana, eu vorbeam de dragostele astea..puerile, hoho cat de importante pareau atunci:P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari