Ultimele discutii din forum
    lorito
    Guest

Parinti care isi lauda incontinuu odarslele

Ba te si obosesc mereu cu poze scoase de prin portofel, cu mailuri cu filmulete, cu discutii interminabile...in parc, la telefon

Floricica Senior arysha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    3.913
    Pai lauda-te si tu continuuu cu copiii tai frumosi.Ce mai face familionu?

Pe mine ma enerveaza cei care le spun copiilor ca sunt rai,care fac comparatie cu copilu din vecini si zic tot timpu tu de ce nu faci ca x sau y chiar daca saracu are numai cativa anisori.Am un caz in familie saracu copil e terorizat de masa si nu comunica deloc,e un descreierat urla sau se ascunde(pune mana la ochi si are impresia ca nu mai il vede nimeni) chestiile astea le face de pe la 1 an si ceva iar acum are 3 jumate.Mi-e mila cand mergem in vizita cand il vad asa dar ce pot zice eu ca nu is inca mama.

Floricica Nou Venita LaraRo's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2010
    Postari in forum
    96
    Pe mine nu ma enerveaza cei care isi lauda copiii, ma enerveaza cei care ii critica pe al meu. :)) Nu ca mi s-ar fi intamplat pana acum...
    E normal ca oamenii sa aiba tendinta sa isi laude copilul, ca unii uita sa mai puna si frana... poate au prea mult entuziasm, dar n-o fac cu rautate.

Floricica Senior nicoleta15's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2008
    Postari in forum
    4.085
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Ba te si obosesc mereu cu poze scoase de prin portofel, cu mailuri cu filmulete, cu discutii interminabile...in parc, la telefon
    Doamneeeeeeeeeeeeee! am o colega care face asta toata ziuaaa! scoate telefonul si le arata tuturor filmulete. pana si postasului care doar aduce corespondenta, nimic mai mult, nici nu ne cunoaste. toata lumea e terorizata. stim cu totii ce a mancat,cand a sughitat, cand a facut pipi.ea este bunica copilului. s-a casatorit f tanara si acum, la 42 de ani, are o nepoata. nu va mai spun ca stim totii, cei 260 de angajati ca nora-sa nu stie sa ingrijeasca copilul, ca numai ea se ocupa de el, ca nu stie sa-i dea sa manance,ca la ea mananca, la ea nu raceste cand ii face baie, ca ..... azi m-a nenorocit la creieri. am fost doar eu cu ea in birou..calvar. nici n-o ascultam si cand vedea ca nu sunt atenta se ridica de pe scaun sa ma vada mai bine
    Modificata de nicoleta15; 02.03.2011 la 13:08:25.

Floricica Nou Venita LaraRo's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2010
    Postari in forum
    96
    Ahaha, nu mi-am inchipuit ca pot exista cazuri asa de enervante... Retrag cele spuse mai sus. :)

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Nicoleta, ce tare!
    Am si eu una la servici, care nu si-l lauda tot timpul, dar povesteste tot timpul (cu poze exemplificative, desigur). Te vede ca lucrezi si ii da inainte. Si vine din alt birou, nu sta cu mine. si o gasesti te miri pe unde si te miri cu cine repetandu-si istorisirile la nesfarsit.
    Si mai stiu o bunica, care isi lauda nepoata...Se duce in toamna la scoala si face cu ea pagini intregi de bastonase, betisoare...O dau parintii la scoala la 6 ani, ca e f. inteligenta si f......bla-bla-bla. Ma enerveaza rau!!!!!

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Pe vremea cand nu aveam copii imi treceau toate culorile curcubeului peste fata cand cineva nu mai contenea sa vorbeasca despre copii...mai ales ca majoritatea cunostintelor mele stiau problema mea si cat de mult ii doream....acum doar mi se pare prea mult....atunci mai aveam oleaca si bagam mana in beregata cuiva....

lorito
    Guest
    nicoleta, asa e
    eu am pe cineva care imi trimite regulat video cu ficior'su( desi nu cer)
    apoi imi baga poze pe mail, cand ne vedem...hohoho cerul si pamantul
    don't get me wrong, imi plac copiii, mai ascult una alta, incerc sa ma limitez si eu sa vb despre ai mei...dar a vb intr-una doar despre copilul tau ( cu bune, cu rele) mi se pare cam deplasat
    mai am o colega careia ultima data i-am inchis telefonul:(
    cica m-a sunat sa vb si una doua o tot auzeam: " x, da-te jos de acolo"., " x, du-te in dormitor" , astea vreo 3 minute, atat am rezistat
    concret noi 2 nu am vb decat : " salut!", :"salut"
    Modificata de lorito; 02.03.2011 la 14:36:47.

Floricica Senior nicoleta15's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2008
    Postari in forum
    4.085
    Citat Postat de ralukut Vezi mesajul
    nicoleta, ce tare!
    Am si eu una la servici, care nu si-l lauda tot timpul, dar povesteste tot timpul (cu poze exemplificative, desigur). Te vede ca lucrezi si ii da inainte. Si vine din alt birou, nu sta cu mine. Si o gasesti te miri pe unde si te miri cu cine repetandu-si istorisirile la nesfarsit.
    Si mai stiu o bunica, care isi lauda nepoata...se duce in toamna la scoala si face cu ea pagini intregi de bastonase, betisoare...o dau parintii la scoala la 6 ani, ca e f. Inteligenta si f......bla-bla-bla. Ma enerveaza rau!!!!!
    da,daaa. Si aici la fel. Intra in alte birouri si incepe si pov, desi oamenii muncesc, nu sunt atenti. Nimeni nu mai asculta, dar nu se lasaaaaa. Gata, mai am 10 min si scap...cu bine sper!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari