Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Siropul de catina

Siropul de catina este extraordinar de bun pentru copii, mai ales daca este amestecat si cu putina miere de albine si este o polivitamina naturala.

Are un continut foarte bogat in vitaminele A, B1, B2, B3, C, E, P si substante minerale care intaresc si revigoreaza organismul.

Siropul de catina este recomandat atat copiilor cat si adultilor, combate stresul si oboseala, inbolnavirile repetate, este foarte bun in caz de gripa, raceala, senzatie de slabiciune, satenie, combate lipsa poftei de mancare si digestia lenta.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Cat am fost mici, nu am pus gura pe suc din comert. In schimb, in fiecare an ai mei faceau sirop de catina si de visine, si aceea era racoritoarea noastra- char si anul acesta au facut, indulcit cu miere, si i-am dat si lui Silviu (il recomand mai ales daca copilul sufera de constipatie) - ca si aliment, si supliment de vitamine este extraordinar!

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    fetita mea chear are prob cu ,constipatia...unde gasesc sucul la plafar?

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Parintii mei il fac in casa (cumpara toamna catina si il prepara, anul acesta indulcit cu miere- cred ca mierea e cea care ajuta la constipatie)- dar poti incerca la farmacii sau plafar- e oricum benefic!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    La noi mierea ajuta la constipatie, adica asa cred pentru ca atunci cand i-am dat miere mi-a facut scaunele mai moi, el avandu-le normale in general.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari