Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Retinopatie degenerativa

Bunica mea chiar daca este la o varsta inaintata acum cateva zile a fost diagnosticata avand Retinopatie degenerativa.
    am cautat pe net..dar sincer ma sperie ce scrie acolo
    Stiti pe cineva cu asa ceva? a reusit sa isi mentina macar vederea asa cum este acum?
    ma doare sufletul pentru bunica..se plangea d eceva timp ca numai vede foarte bine.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Nu stiu nimic despre acest diagnostic dar iti transmit un gand bun si multa sanatate bunicii tale. Eu din pacate nu mai am bunici si imi este foarte greu.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Este vorba de cataracta ..aceasta este denumirea mai cunoscuta sa zic asa
    ma gandeam ca poate este cineva care a trecut prin asa ceva..ca pe mine m-a ingrozit ce am citit
    Numai gandul ca va ramane fara vedere e cumplit..
    toata ziua am plans azi..
    Multumesc Lori.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Cred ca se poate face operatie- se inlocuieste cristalinul. Mihai Pop de la Vision Clinic pare a fi cel mai bun. Sau sa incerce la spitalul de ochi din piata Lahovari, el lucreaza si acolo

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Raluca multumesc pentru sfat.Deocamdata i-a dat niste suplimente nutritive...si niste medicamente.
    vom vedea dupa sarbatori ce este de facut.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari