Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita guess_who's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    1
    Venirea unui copil pe lume ne schimba total vietile, noi ca mamici ne putem baza pe instincul matern, dar taticii....cum se descurca ei cu noul rol? Cum se adapteaza la "marea schimbare"?

Soltul meu a devenit extrem de grijului de cand a venit pe lume Matei, este mult mai atent cu mine si ma priveste cu alti ochi.

Floricica Nou Venita agatha.b's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    19
    Soltul meu obisnuia sa calatoreasca foarte mult in interes de servciciu iar cand era acasa si puteam calatoream impreuna, eram cum ziceam noi "doi fluturasi calatori" insa de cand s-a nsacut Daria totul s-a schimbat. Acum pleaca mult mai rar (norocul nostru ca are un sef intelegator) si absolut tot timpul il petrece cu ea. Regreta tare faptul ca ajunge destul de tarziu acasa si o gaseste dormind insa recupereaza in week-end

Floricica Nou Venita anita.bonita's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    5
    Fetelor va invidiez...dupa ce am nascut soltul meu cred ca s-a speriat de noul rol si a devenit destul de rece, de distant....stiu ca o iubeste pe Maria insa nu o arata decat foarte rar, il vad cum o priveste insa nu sta cu ea.....este din ce in ce mai des plecat

Nu stiu cum sa il apropii de fetita noastra, sa il fac sa nu se mai teama de rolul de tatic

Floricica Nou Venita alina_n1982's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2008
    Postari in forum
    13
    buna fete..ca de fiecare data se stie ca barbatul e putin mai ,,moale,, la asa ceva,asteapta ca copilul sa creasca putin mai mare,le e frica sa-l ia in brate...sa te ajute sa-l speli...sa-i dea sa manance ..dar trb sa recunoastem ca ..chiar sunt care stau acasa cu copii,in locul mamei..asa ca...depinde de fiecare barbat in parte...prefera doar sa-i vada crescand neparticipand la ,,mai nimik..va pup

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    Cum se impaca taticii cu noul rol?Al meu e ca a doua mamica a fetitei noastre.se implica total.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari