Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mariana090776's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    2

Copilul meu este rasfatat

Topicul este raspuns la articolul Copilul meu este rasfatat!

daaaaaaa usor si de fapt fffffff. greu pt. ca noi,parintii nu reusim sa fim obiectivi cu al nostru prunc

Floricica Debutanta alina85a's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2009
    Postari in forum
    678
    greu chiar foarte greu.ne trebui multa rabdare cu ei.al meu se afla printre cei plini de energie,mereu nervos si plange din orice.imi aduc si acum aminte cum mergeam cu el in brate la toaleta ca daca il lasam o clipa singur urla,atunci mi-am pierdut rabdarea.nu reuseam nici sa gatesc luam carutul in bucatarie cu mine si trebuia sa stau numai de el in timp ce gateam,dar tot nu era suficient nu stiam cum sa-i intru in voie numai sa nu-l mai aud plangand.am spus ca atunci cand va fi mai mare poate se va schimba dar nici un rezultat,plange mereu.in magazin daca nu-i iau ce a vrut am probleme pana acasa cu el,de multe ori simt ca inebunesc.plange plange plange,prea putin ce rade,numai atunci cand il gadil.oare cand va inceta?are 1 an si 8 luni.

Floricica Nou Venita dario's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2009
    Postari in forum
    9
    da stiu, eu nu pot spala vase cum ma apropi de ghiuveta urla si plange ce sai fac daca ma duc la baie la fel doamne dami rabdare are numai 1an si 2luni irina

Floricica Avansata ioa brasov's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    1.509
    Te intrebi cat o sa mai planga?Probabil mult si bine pana cand o sa te aduca la disperare.Pentru el ,plansul,este cea mai usoara forma de manipulare.Trebuie ca la un moment dat sa spui: STOP!Incet,incet trebuie sa ii impui niste limite.Daca stii ca nu plange de foame,de oboseala si nu il doare nimic putin plans nebagat in seama,chiar ignorat poate sa dea rezultate .Iti trebuie nervi de otel numai sa il poti ignora si sa te faci ca nu il auzi,apoi sa-l mai faci si sa inteleaga ca nu se intampla nimic daca asteapta putin,chiat si la usa de la toaleta,iar ca daca are rabdare pana speli tu vasele poate primeste o recompensa.Poate nu este cea mai "fericita" recompensa insa eu pe ai mei ii lasam sa se joace cateva minute la chiuveta cu apa.Va doresc toate cele bune si munti de rabdare.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari