Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Povesti sub cupola circului (4)

Copilul.ro si Circ & Variete Globus va invita la concurs!

Povesteste-ne ce solutie ai gasit pentru copilul tau in momentul in care te-ai intors la serviciu (cresa, bunici, gradinita particulara, bona) si in ce fel ti-a acceptat el decizia. Esti, in felul acesta, inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premii:
    • o invitatie de 3 locuri pentru spectacolul de sambata, 04 februarie, ora 15.00;
    • o invitatie de 3 locuri pentru spectacolul de duminica, 05 februarie, ora 15.00;
    Circ & Variete Globus prezinta spectacolul Destinul Dacilor, un regal actoricesc, in care-si dau intalnire Marius Bodochi, Silviu Biris, Razvan Oprea si baietii de la K1 si Ro-Mania.

Spectacolul va avea loc in fiecare sambata de la ora 15.00 si in fiecare duminica de la orele 15.00 si 18.30, iar in timpul saptamanii, pentru grupuri organizate, de la ora 10.00.

Perioada de desfasurare a concursului: 27 ianuarie - 02 februarie.

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita crissa6's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2011
    Postari in forum
    34
    gradinita particulara...s-a adaptat f bine

Floricica Nou Venita anne26's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2011
    Postari in forum
    7
    Buna seara ,solutia a fost statul acasa cu buni pe care o adora uneori mai mult decat pe mine pt ca aceasta ii face toate poftele si sta toata ziua si se joaca impreuna.
    multumesc,

Floricica Nou Venita valentinu31's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    30
    Pentru noi singura solutie a fost cresa,iar acum la gradinita fiind,Raducu nu are absolut nici o problema de adaptare sau de alt gen! A fost ok chiar daca avea 1 an si 11 luni!
    Modificata de valentinu31; 31.01.2012 la 17:09:55.

Floricica Nou Venita elenutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2011
    Postari in forum
    20
    la gradinita,apoi de la 12 cu bunica acasa.face si gimnastica 2 zile pe saptmana.prin vorba buna,a inteles foarte bine toate deciizile bune luate pentru educarea ei!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Bunicii sunt departe , gradinitele de stat fara locuri , cele particulare prea scumpe uneorii cat doua salarii asa ca am apelat la o bona , dar dupa numai o saptamana am renuntat pentru ca Denisa refuza sa manace , nu dormea eu munceam pana la ore tarzii uneori chiar 02:00 si cand ajungeam acasa o gaseam treaza plangand si am renuntat si la bona si la serviciu . Anul acesta speram sa gasim un loc la o gradi cu program prelungit si sa fie totul bine.

Floricica Nou Venita fluturasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2006
    Postari in forum
    49
    Spre bucuria noastra avem acasa o bunica ce o iubeste foarte mult si care ne-a fost sprijin in aceasta situatie ca si in multe altele mai ales ca la gradi nu prea mergem pentru ca puiutul nostru nu rateaza nici o bacterie, nici un streptococ ... culege tot.

Floricica Nou Venita aalina22ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    29
    solutia pe care am gasit-o a fost bunica , iar apoi cand a facut 3 ani gradinita de stat si spre surprinderea noastra a fost acceptat din prima, si daca era bolnav sau nu se potea duce tot bunica statea cu el.

Floricica Nou Venita lulut's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2007
    Postari in forum
    34
    De la 2 la 3 ani si jumatate a stat la bunici. De la 3 ani si jumatate a inceput gradinita ( de stat) unde la inceput a fost mai greu (plangea dimineata). Acum merge cu drag la gradi.

Floricica Nou Venita viezurica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    49
    inca nu am terminat concediul de crestere al copilului,dar ,din aprilie,cand voi incepe seviciu,va sta cu bunica cateva luni....urmeaza apoi gradi particulara un an ,iar dupa incercam gradi de stat

Floricica Nou Venita fundita2's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2010
    Postari in forum
    32
    Buna ziua.
    Cand eu am inceput serviciul,Lorena avea 1 an si 8 luni si am facut tot posibilul sa o bag la o cresa despre care auzisem ca este foarte buna dar dupa 2 saptamani de cresa Lory s-a imbolnavit foarte tare si bineinteles nu am mai dus-o mai ales ca lasa copii sa doarma in luna februarie cu geamurile intredeschise. Dupa o luna de cand am renuntat la cresa , am avut "norocul" sa ramana sotul fara servici si a avut el grija de ea inca vreo 2 luni pana am gasit o gradi particulara care era nou deschisa si aveau oferte tarifare pentru inceput. La varsta de 3 ani am dat-o la gradi de stat fiindca nu mai faceam fata la cea pariculara si s-a adaptat foarte bine ca si la cea particulara cu toate ca la cea de stat nu li se ofera aceeasi atentie ca la una particulara.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari