Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Cu Caragiale la Circ (5)

Copilul.ro si Circ & Variete Globus va invita la concurs!

Spune-ne ce activitati ai facut impreuna cu copiii pe perioada vacantei si esti inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premii:
    o invitatie de trei locuri la spectacolul de sambata, 28 aprilie, ora 15.00;
    o invitatie de trei locuri la spectacolul de duminica, 29 aprilie, ora 15.00.

Primavara aduce la Circ & Variete Globus un spectacol colorat si plin de umor, "D'ale bibicilor lui Caragiale", un spectacol uimitor ce imbina dresuri de animale si acrobatii de mare dificultate cu momente din cele mai cunoscute piese caragialene – "O noapte furtunoasa", "D’ale carnavalului", "O scrisoare pierduta".

Celebrele personaje - Mita si Veta, Pampon si Cracanel, Tipatescu si Zoe, Rica Venturiano si Cetateanul Turmentat – vor prinde viata, interpretate de mari actori ai teatrului romanesc.

Regizorul Brindusa Novac a creat atmosfera interbelica atat in foyer cat si in sala de spectacol cu ajutorul decorurilor, a rochiilor pompoase, croite din matasuri fine si a umbrelutelor dantelate, a muzicii specifice si a replicilor spumoase ale lui Caragiale.

Perioada de participare: 20 - 26 aprilie.

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita christian's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2006
    Postari in forum
    33
    Avand in vedere ca vremea nu a fost chiar frumoasa , am incercat sa ne incarcam timpul cu jocuri, in casa. Astfel ca ne-am jucat Piticot , am facut puzzle-uri , am invitat prieteni la noi si ne-am jucat ascunsea.........noroc ca a fost si mami in concediu.

Floricica Nou Venita carmen123's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.05.2011
    Postari in forum
    40
    impreuna cu fetele si baiatul vom merge in pac ne vom plimba cu rolele cea mare cea mica cu bicicleta si cel mic in carucior vom desena vom sarii coarda

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Am petrecut in familie,avand in vedere ca a fost si pastele am putut petrece 7 zile impreuna cu iubita mea mica si cu taty...ca activitati am incondeiat oua,am facut un cosulet pentru oua si am pictat fffffff mult .In rest 3 zile am fost la tara si acolo am putut aprofunda cum face porcul,gaina,calul si alte animalute...am fost la cimitir si am aprins o lumanare pt strabunicul a fost ff impresionata si mi a pus multe intrebari (intre noi fie vb la unele nu am stiut sa i raspund) si am petrecut in aer liber 3 zile superbe chiar dc am fost si udati de ploi scurte si reci...pt noi care stam extrem de putin cu ea a contat enorm aceasta mini vacanta!!!!!!!

Floricica Nou Venita ancaelenalungu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    107
    pentru ca de la toamna incepem clasa 0 am facut cifre, cateva litere,liniute, bastonase
    si joculete logice
    si,nu am uitat bicicleta si fotbalul

Floricica Nou Venita pati_maia's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2012
    Postari in forum
    22
    Am fost in parc,la expozitii pentru copii,la teatru,ne-am jucat in casa cand timpul nu ne-a permis sa ne plimbam,ocupatie avem tot timpul,numai sa vrem sa l petrecem impreuna.

Floricica Nou Venita emuticuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    4
    Am mers cu copilul meu in parc, la muzeul de Arta Europeana. L-am implicat in citirea de reviste pe teme geografice, jocuri in limba engleza.

Floricica Nou Venita irinuk8's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2011
    Postari in forum
    40
    Cand vremea ne-a permis am mers in parc.In rest ne-am jucat foarte mult impreuna si mai putin cu jucariile.

Floricica Nou Venita rodicamirica's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2010
    Postari in forum
    44
    Ne-am jucat ,am colorat ,am facut puzzle si ne-am relaxat in parc..plimbari cu bicicleta,etc...

Floricica Nou Venita dragos75d's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2012
    Postari in forum
    4
    Impreuna cu fetita mea am petrecut mai mult timp in casa deoarece a fost vreme urata afara am jucat diferite jocuri si am exersat la balet. Pe fetita mea o cheama Popescu Maria Alexandra si pe 18 mai implineste frumoasa varsta de 7 ani.

Floricica Nou Venita raluca15's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    17
    Am fost la bunici la tara, am inrosit oua, iar in ziua de Paste, a fost ziua lui, a implinit 4 ani si am petrecut cu tortulet. In rest ne-am plimbat cu bicicleta si ne-am jucat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari