Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Copiii si magia circului

Dragele mele, Copilul.ro si Circ&Variete Globus va invita la concurs!

Povesteste-ne care a fost primul spectacol de circ pe care l-ai vazut si ce impresie a lasat asupra ta, iar in felul acesta esti inscrisa in concursul nostru!

Premii:
    • o invitatie de trei persoane la Spectacolul “In cautarea cheilor cufarului”, sustinut de Circul Scott din Suedia, in Parcul Titan, sambata, la ora 18.30;
    • o invitatie de trei persoane la Spectacolul "Get’man", sustinut de Circul National din Ucraina, in parcul Moghioros din Bucuresti, sambata, la ora 18.30;
    • o invitatie de trei persoane la Spectacolul “Destinul dacilor” , sustinut de Circ&Variete Globus din Romania, pe Aleea Circului, sambata, la ora 15.00.

In perioada 20 septembrie -2 octombrie 2011, Circ&Variete Globus va invita la Festivalul International de Arta a Circului- FIAC, editia a III a.

Participantii la festival sunt: Circul National din Ucraina, Circul Scott din Suedia si Circ&Variete Globus din Romania.
    • Circul National din Ucraina va incerca sa cucereasca publicul, in fiecare zi, la orele 10,00 si 18,30, in parcul Moghioros din Bucuresti, unde va prezenta ultimul spectacol sustinut in premiera la Kiev, denumit "Get’man", o combinatie intre clasic si modern, care-si doreste sa surprinda cu numere de balet, momente comice si de jonglerie, dar si cu dresuri de ponei, camile, lame, elefanti si foci.
    • Circul Scott din Suedia va evolua in Parcul Titan, in fiecare zi, la orele 10,00 si 18,30, cu spectacolul denumit “In cautarea cheilor cufarului”, care a cucerit deja inimile suedezilor. Este vorba despre o reprezentatie moderna, care include numere impresionante cu lei de mare, elefanti, cai arabi, iluzionism si comedie, dar si numere menite sa tina publicul cu sufletul la gura, precum “roata mortii” si acrobatii pe sarma la mare inaltime.
    • Circ&Variete Globus din Romania va asteapta pe Aleea Circului, in fiecare zi, la ora 15,00 sa retraiti momente importante din istoria noastra, intr-un spectacol original, inspirant, grandios care imbina numere de dresura cu lei , cai, ponei, camile, caprite, lame, porumbei, catei, paun si elefant, cu cele de echilibristica, acrobatii aeriene si de jonglerie, cu peste o suta de personaje . “Destinul dacilor” vrea sa impresioneze publicul si juriul printr-un regal actoricesc prin participarea lui Marius Bodochi, a lui Silviu Biris si a lui Razvan Oprea, cat si a muzicii live cantate de K1, Romania, Razvan Raducanu si Ovidiu Popa.

Perioada de desfasurare a concursului: luni, 26 septembrie - joi, 29 septembrie. ora 17.00.

Mult succes va dorim si va asteptam cu multe, multe povesti participante in concurs pentru a inaugura noua noastra colaborare cu Circul de stat Globus!!!

Floricica Nou Venita aalina22ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    29
    buna. Ma numesc Alina si cred ca primul spectacol l-am vazut pe la 7 ani cu scoala si de atunci mi-a placut tare mult si m-am dus de cate ori se putea, iar acum ,cand am si eu un copil l-am dus si pe el anul trecut da sa cam speriat putin avand doar 2 ani nu prea stia ce se intampla si s-a speriat cand au aparut animalele mai mari, Imi place tare mult si -acum la circ si chiar ne-am gandit sa il ducem si anul asta pe cel mic in parc la titan ca iar a venit circul si e foarte aproape de casa noastra. Speram sa ii placa si lui .

Floricica Nou Venita mihaela calin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2008
    Postari in forum
    54
    buna,

Ma numesc Mihaela si primul meu spectacol de circ l-am vazut impreuna cu parintii pe la varsta de 6 ani.M-a impresionat atunci foarte tare dresura de animale dar si salturile facute de acrobati. O pecete din lumea circului isi lasase asupra mea si filmul Fram, ursul polar.

Floricica Nou Venita popeye's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2008
    Postari in forum
    7
    Buna. Eu sunt Adriana. Prima data am fost la circ la varsta de 6 ani. Am fost foarte impresionata de dresura animalelor. Imaginea leului care trecea prin cercul cu foc mi-au ramas si acum in minte. Mi-au placut foarte mult si caii -in special tinuta lor dreapta si mandra. Anul trecut am fost si cu baietelul meu la circ. I-au placut foarte mult cainii care jucau fotbal. L-au impresionat si acrobatiile. Mi-a spus ca i-ar placea si lui sa zboare deaupra tuturor, asa cum face domunl de la circ. Duminica am fost in parcul Moghioros. Ianinte sa intram in parc a strigat de l-a auzit toata lumea: Mami, a venit iar circul in oras! Hai sa mergem si noi te rog. Speram sa mearga cu gradinita, insa nu s-a anuntat nimic in aces sens. Ar fi foarte fericit sa mearga din nou la circ.

Floricica Nou Venita baby_smurf's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.05.2011
    Postari in forum
    20
    Pe mine parintii m-au dus la circ prima oara la varsta de 5 ani. A fost dorinta mea pentru ca imi citise mama povesta cu Fram Ursul polar si acea poveste mi-a starnit curiozitatea pentru circ. A fost o experienta extraordinara si mi-o amintesc atat de bine chiar si acum la varsta asta.

Pe Robert inca nu l-am dus la circ, am fost la gradina zoologica unde i-au placut mult toate animalele, in special maimutele insa ne-ar face mare placere sa mergem impreuna la circ pentru ca sunt convinsa ca si experienta spectacolului de circ ii va fi pe plac.

Floricica Nou Venita viezurica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    49
    la noi venea circul pe stadion si stiu ca am fost foarte incantata cand am mers pentru prima oara la circ.Cred ca aveam in jur de 7 ani si eram foarte nerabdatoare sa merg la spectacol.Apoi m-am jucat mult timp de-a circul cu jucariile mele.

Floricica Nou Venita ruxy_andra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2010
    Postari in forum
    31
    Primul spectacol de circ live pe care l-am vazut a fost in urma cu 28 de ani (aveam 6 ani) si...am fost tare fericita pentru ca pana atunci nu vazusem decat ceva secvente pe la tv (rar pe acea vreme) si cum int-un orasa de provincie nu exista circ a durat ceva pana a venit in oras o trupa de circ. A fost pur si simplu fascinant, iar pentru puiul meu imi doresc sa traiasca aceeasi experienta de magie, dar ceva mai devreme. Are doar 2 ani si jumatate si cred ca acum putem sta linistit la un spectacol.....sper sa avem ocazia sa aflam sambata, mai ales ca va fi si ziua lui mami.

Floricica Nou Venita magda_77's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2011
    Postari in forum
    15
    Buna,

ma numesc Adina si primul spectacol de circ l-am vazut in clasa a sasea cu scoala. Am fost foarte speriata de serpi si de atunci nu am mai vrut sa merg la circ. Am fost insa anul acesta impreuna cu copilul...de fapt cu scoala unde invata copilul meu (a fost ceva organizat ) Ce sa spun??? mi-a schimbat total ideea ce o aveam eu intiparita...de spaima si teroare...am trait tot spectacolul cu acea emotie a unui copil de 6-8 ani...emotii traite de intreaga sala de copii de gradinita si invatamant primar...Imi pare rau ca nu am mai avut timp sa merg si la alte spectacole..a fost uimitor...

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    Eu nu am fost niciodata la circ,in copilarie parintii nu si-au permis,iar copii mei au mers cu gradinita sau cu scoala.

Floricica Avansata nicomaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    1.690
    Buna ma numesc Nicoleta!primul spectacol de circ l-am vazut in clasa a saptea cu scoala.

Floricica Nou Venita paula's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    29
    Eu nu mai stiu la ce varsta am fost la circ prima oara dar stiu ca cel mai mult mi-au placut cei care aveau exercitii la inaltime.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari