Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Novice valye's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    340

V-ati muta de la oras la tara?

In momentele acestea dificile prin care trecem, mai ales din punctul de vedere al crizei economice, intalnesc tot mai multe persoane care isi exprima dorinta de a se muta din Bucuresti intr-o zona rurala sau intr-un alt oras de provincie. Voi cum ati proceda? Ati parasi Bucurestiul in favoarea unui alt oras din provincie sau pentru a locui la tara?

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Bucurestiul nici nu as sta pe ganduri, ca nu imi place, decat rar in vizita ... in general chiar mi-ar place ... si oricum realitatea e ca desi sunt la limita cu orasul, eu sunt la tara ... si imi place, mai greu e ca am pana la servici 17 km dus intors (pt Bucuresteni nu pare mult, pt noi e enorm ...) si faptul ca pe jos pana la prima alimentara imi ia cam 45 minute dus intors ...
    Oricum urmatoarea investitie pe care ne-o dorim este sa achizitionam ceva teren cateva ha ... pt agricultura.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Eu sa plec din oras...NU, imi place prea mult agitatia,nu m-as putea obisnui cu linistea,este ok pt.o sapamana doua deci doar sa merg in vizita...

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Nu as putea sa plec din Bucuresti,daca as fi obligata sa pleç'" poate" in alt oras gen:Timisoara,Oradea,etc la tara nici vorba,ce sa fac acolo?mie imi place aglomeratia,nu suport linistea,la tara cum mi-as petrece timpul liber?asta este parerea mea personala

lorito
    Guest
    Subiectul se adreseaza doar persoanelor cu domiciuliul in capitala?

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    se pare ca da....si eu care vroiam sa-mi dau cu parerea......

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Citat Postat de bia25 Vezi mesajul
    se pare ca da....si eu care vroiam sa-mi dau cu parerea......
    Daca da ... m-am bagat ca musca-n zar ca sunt din provincie ... cel mai indepartat oras de capitala ... asta e ...

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    deci noi cei din provincie stam la tara??????/
    atunci chiar ca am ca am comis-o.......
    m-am mutat din oras resedinta de judet.... in alt judet intr-un orasel unde majoritatea cred ca locuiesc la sat ca se cam cunosc.. macar din vedere

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    noi stam in bucuresti acum,dar de la anul v-om sta la casa la 5km de buc...autostrada spre Pitesti (ciorogarla)cele care cunosteti.....eu sunt din focsani si stateam la casa,in buc sunt de 4 ani de cand l-am cunoscut pe sotul meu,dar pot sa zic ca m-am saturat asa de tare de oras de imi vine sa.mi iau campii,de praf,de masini, de vecini de stat intre 4 pereti. de tot, sapt viitoare incepem casa,uraaaaa, eram sa facem greseala sa ne luam un ap cu 4 cam in zona asta in care stam cu chirie, drumul taberi,dar preferam sa dam mai mult pe casa decat sa stam la ap.,

Floricica Veterana floretronela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2005
    Postari in forum
    11.002
    Mai asa provinciala cum sunt eu desi imi iubesc orasul natal si stau la casa, nu la bloc, tot as fugi de aici. Unde? Cat mai departe de oras, claxoane, masini de salvare/politie .. visul meu.. o cabana in creierii muntilor! Aia viata!

Floricica Nou Venita ralucanaturista's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2010
    Postari in forum
    60
    Si eu as pleca din Bucurestire dar...in alt oras. Mai mic si mai linistit. Da, in teorie m-as muta la tara dar in practica ii sfatuiesc pe toti cei care viseaza sa se mute la tara sa incerce cateva luni sa traiasca (de-adevaratelea nu doar in vizita sau vacanta!) la tara si apoi sa hotarasca. Eu am putut din fericire sa fac acest experiment si am avut sansa sa pot sa ma intorc ...la viata dinainte.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari