Ultimele discutii din forum
    oanachampion
    Guest

Osama bin Laden e mort!

Ce pot sa zic... Yesssss! In sfarsit! In mod normal, nu ma bucur de moartea nimanui, insa bestia aia nu cred ca merita sa fie numita OM, deci... ma bucur. Sincer. Din toata inima.
    Voi ce parere aveti?

lorito
    Guest
    Asa ma gandeam si eu: finally!
    Dar oare e adevarat?:)

oanachampion
    Guest
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Asa ma gandeam si eu: finally!
    Dar oare e adevarat?:)
    Teoria conspiratiei? Nu cred ca riscau americanii sa se discrediteze in halul asta (imagineaza-ti ce ar insemna sa apara acuma o caseta cu bin Laden viu si nevatamat)... mai ales la spartul targului, mai precis dupa 10 ani de la pocinogul pe care l-a facut... timp in care lumea s-a cam obisnuit cu ideea ca e de negasit...

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    La data de 11 sept 2001 a avut loc teribilul atentat , in care au murit aproximativ 3000 de oameni....... de atunci si pana la 'moartea' lui bin la den, cati oameni nevinovati au murit in orientul mijlociu?...Nush zau in care sa arunc prima data pitra- bin la den???? sau MAREA COALITIE INTERNATIONALA PT RESTABILIREA PACII SI INSTAURAREA DEMOCRATIEI?????.
    Cred in ce vad acum la Tv cum cred intr-un film de Hollywood bine regizat... asta e nisip in ochii pros.tilor---
    PS- nu sunt nici pe departe o sustinatoare a islamului, teroristilor etc etc..... in schimb detest minciuna, ipocrizia si pierderile inutile de vieti omenesti
    PEACE

Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    Tocmai am vazut un reportaj pe tema asta acum la tv... si nu imi pot scoate din cap bucuria manifestata de majoritatea prin america... au aratat chiar imagini cu o fetita, nu mai mult de 10 ani, care tinea un panou mare pe care scria "osama e in sfarsit mort", si ea zambea(ca dora se priceapea la ce se petrece acolo la fel cum ma pricepeam io cand s-a petrecut marea revolutie din Romania), si mama ei alaturi era mai mult decat madra de ce vedea.... Ma dezgusta tot circul asta de 2 lei, in care oameni nevinovati isi pierd vietile pt a tine tribunele in picioare la aplauze... Nu suntem cu nimic mai presus de evul mediu, cand se aduna tot orasul sa vizioneze arderea de vie a "vrajotoarei"...

oanachampion
    Guest
    Daca nu-ti poti scoate din cap faza cu fetita (ce sa-ti zic, mare chestie, tinea si ea o pancarda), sa vedem daca iti mai poti scoate din cap copiii astia:

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Wow chiar? Eu nu-s cu stirile la zi...nu stiu de ce aveam impresia ca a murit de mult:))0

Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    da oana...oauuu ce sa-ti zic...pot sa pun pariu pe cat vrei ca mai gasesc 100 de filme care dau vina pe statul american pt tot razboiul asta fals....
    Nu scoate in evidenta ce nu e tocmai cel mai important din mesajul meu(nu-ti fa griji ca nu am nevoie de psiholog pt a uita imaginile- ironia e evidenta sper)..... sa nu ajungem la polemici care nu isi au locul aici...
    Noi toti... am ajuns judecatori cu cu ciocanul in mana...noi decidem cine moare si cine nu, noi hotaram daca a meritat sau nu, si mai presus de toate RAZBUNAREA va fi salvarea noastra(ironic).
    Am spus ca nu sunt o sustinatoare a nici unei parti.... nedreptatea e de ambele capete.... Daca ai face un efort sa citesti si sa intelegi ce am spus ...cu siguranta vom putea purta o discutie deschisa.

oanachampion
    Guest
    Nu inteleg de ce ar fi razboiul asta FALS... As mai intelege sa crezi asta daca 9/11 ar fi fost singura intamplare si hai sa dam in teoria conspiratiei si sa zicem ca americanii si-au facut-o cu mana lor... in cazul asta, si spaniolii si-au facut-o cu mana lor?... si englezii?... si turcii? etc. Sau le-au copt-o si lor americanii?
    In alta ordine de idei, bucuria manifestata de americani e mai logica decat bucuria manifestata de multi din multe tari arabe dupa evenimentele din 9/11, bucurie de neinteles, pt ca lor nu le-au facut nimic cei 3000 de morti de atunci, pe cand Osama se stie ce a facut...
    Zici ca nu tii cu niciuna dintre parti, insa cred ca e evident ca le tii partea lor (nu ca ar face vreo diferenta in viata mea cu cine tii tu, doar ca si chestie).
    Parerea mea sincera: Osama a fost (si a murit ca) un sobolan nemernic. Daca era 1% din martirul care voia sa para/ramana in istorie, s-ar fi predat singur, chiar daca, presupunand prin absurd, nu ar fi fost vina lui... Stia ca, VEZI DOAMNE, americanii omoara oameni "nevinovati" in Afghanistan, nu? Stia ca poate opri toate astea sau, macar, le poate "fura" motivul de a se afla in Afghanistan si ca vor fi nevoiti sa se retraga daca se preda... De ce nu a facut-o? Pt ca nu conteaza vietile prostimii, nu? Nici macar pt el, care se dadea mare aparator al musulmanilor... pffff...

oanachampion
    Guest
    In alta ordine de idei, in loc sa ziceti mersi ca scade pretul benzinei...

Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    oana .te rog sa privesti un plan mai larg al celor intamplate la nivel mondial in acest an...si mai ales creaza o prognoza pt anii ce urmeaza....
    Nimic nu se rezuma Doar la cei morti in america in 2001, si nici la ce morti in 10 ani de atunci...
    Tu esti un exemplu clar al nivelului la care a ajuns umanitatea acum.... toti latra ca "sunt tolerant, iertator, iubesc viatza bla bla", vb care evident sunt aruncate in vant, pt ca tot timpul se poate face o exceptie(P.... asta o merita ca uite si uite-- etc etc)
    PS- Think outside the box!
    PPS-Se pare ca imi irosesc timpul (nu ca te-ar interesa)... sa imi expun parerea pacifista..... unei persoane care e iubitoare si iertatoare doar de la ora 8 pana la ora 17...
    PPPs- Noapte buna!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari