Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alec55a's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2009
    Postari in forum
    72
    Bebelusi vaccinati impotriva tuberculozei cu produse expirate de sase luni. In toate maternitatile din tara, bebelusii sunt vaccinati cu un produs expirat inca de acum sase luni, parintii nefiind instiintati ca vaccinul introdus in corpul nou nascutilor trebuia incinerat de multa vreme. Mai multe despre acest subiect gasiti aici bebelusi vaccinati cu produse expirate

Voi v-ati vaccinat bebelusul in aceasta perioada impotriva tuberculozei?

Floricica Nou Venita andreeapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.12.2006
    Postari in forum
    103
    nu,nu le-am vaccinat...doctorita noastra ne-a spus ca pana la 4 ani nu mai facem nici un vaccin

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Lui Edi i-au facut vaccinul acesta la 2 zile dupa nastere. Insa citind despre acest incident imi dau seama ca asa cum este sistemul la noi nici nu sti ce vaccin ii face copilului pentru ca nu poti fi de fata. Primul vaccin se face la 2 ore de la nastere cand nu esti prezenta pt ca esti de refacere fie dupa nasterea natura fie dupa cezariana. Apoi Cand i-au facut al doilea vaccin, pur si simplu a venit o asistenta l-a luat din salon (asta pt ca am stat intr-o rezerva mama si copilul pt ca altfel copiii stau separati de mamici) si mi-a spus ca il ia sa il vaccineze apoi l-a adus inapoi. Atunci ma simteam prea rau sa mai zic ceva insa nu mi se pare normal sa nu il vaccineze de fata cu tine. Normal zic eu este sa iti arate vaccinul sa il desigileze in fata ta precum si seringa cu care este vaccinat pt ca altfel nu sti ce si cum ii face acel vaccin.

Floricica Nou Venita iulia_78's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2010
    Postari in forum
    24
    Si ne mai intrebam de ce se intampla atatea nenorociri si de ce avem probleme cu ei dupa ani de zile.Nimeni nu stie ce reactie poate da peste ani aceste vaccnuri.

Floricica Senior marysara's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    3.696
    buna fetele!
    eu am nascut pe 26 noiem 2009 si nu stiu de cand s-au vaccinat copiii cu acest vaccin expirat, stiti cumva de ce perioada este vorba?
    in spital i-a facut al doilea vaccin de fata cu mine, am stat in rezerva cu bebe si in ziua externarii a venit cineva care i-a facut acest vaccin, dar nici macar nu mi-am dat seama cand i l-a facut, totul s-a intamplat cu o viteza uimitoare si pana sa ma dezmeticesc eu deja dr plecase, a trebuit sa cer mai multe lamuriri la o asistenta care l-a imbracat pe bebe la plecare

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Marysa si eu am aceiasi nelamurire in legatura cu vacc.se pare ca loturile de vacc.sunt expirate din octombrie 2009 eu am nascut pe 4 oct.sincer nici nu stiu ce sa mai zic sunt tare suparata pe chestia asta...ufff.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari