Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alina_c's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    209

Ajutor umanitar pentru dorohoi!!

Ora

AJUTOR UMANITAR PENTRU DOROHOI!!! AJUTATI SI VOI , NICIODATA NU SE STIE CAND VETI AJUNGE IN ACEEASI SITUATIE! dati mai departe!
    MULTA LUME MA VA ATACA , UN NENE DE LA BUCURESTI MI-A ZIS CA ACUM MI-AM ASI SA AJUT SARANTOCI DE MOLDOVENI SI CA SUNT MOLDOVEANCA SARANTOACA.eU NU SUNT SARANTOACA SI INDIFERENT CA LUMEA MA VA ATACA SAU NU, SAU MA VA SPRIJINI SAU NU , ESTE DATORIA MEA DE CETATEAN SA INCERC SA MOBILIZEZLUMEA SI SA AJUTAM.
    CHIAR DACA VI FI ATACATA IMI ASUM RISCUL.

Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    209
    Sa nu ramanem insensibili la greutatile oamenilor. E foarte bine in propriul camin dar ganditi-va ca sunt oameni carora casele li s-au daramat si nu au nici macar ce manca. Au ramas doar cu hainele ude de pe , dupa o munca de o viata. Fiecare ajutor sub orice forma este binevenit si pretios daca este dat din suflet. Voi posta lista aici si voi posta si poze care vor dovedi ca s-au impartit ajutoarele.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    buna
    aa dori sa trimit si eu hainute de bebelus.0-6luni un pachet
    astept detalii unde sa le trimit.

Floricica Avansata mamideveve's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    1.450
    As avea cate ceva si eu pentru adulti(femei)Da-ne adresa unde sa punem pachetele te rugam.

Floricica Debutanta laurap2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2010
    Postari in forum
    843
    daca imi dai o adresa unde sa trimit, va ajut si eu cu niste haine.

Floricica Nou Venita mario8145's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2009
    Postari in forum
    25
    Eu sunt din dorohoi acum stau la tulcea dar sora mea are doi copii si a ramas fara casa cu mama mea copii au sase ani o fetita si un baiat daca ii puteti ajuta eu va dau adresa lor de acolo ,sunt distrusi si stau cu hainele de pe ei nu au ce sa imbrace stau pe unde apuca asteapta autoritatile sa intre cu masinile sa le scoata namolul sa vada daca se mai poate salva ceva va rog din suflet daca se poate si doriti sa o ajutati cu cateva hainute tare mult mas bucara pentru ea chiar dimineata am vb cu ea si mia spus ca au dormit iepureste pentru inca le este frica pliua si barajul de la siret daca se rupe este pericol din nou pe paraul jijia care se afla la cel mult 100 de metri de casa unde a locuit tot a maturat apele mobila haine ce a gasit tot a distrus daca ma puteti ajuta va dau adresa ei va multumesc mult .

Floricica Debutanta laurap2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2010
    Postari in forum
    843
    dar oare cu ce putem trimite acolo?daca imi dai masura ei si am ceva sa se potriveasca eu ii trimit cu drag.

Floricica Nou Venita mario8145's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2009
    Postari in forum
    25
    multumesc pentru raspuns adresa ei este Viziteu Cristina strada transilvaniei nr 11 ,judetul botosani ,localitatea dorohoi ,are doi copii gemeni de sase ani fetita si baiat fata este mai micuta decat baiatul ,nu am poze din pacate cu ei ,iar ea are 170 ,cam 55 60 de kg nu stiu chiar sigur ,sotul ei are 80 de kg si 175 ,iar mama mea are 165, si 70, 73 de kg ,acum nu stiu daca se poate si nu are ceva postra probleme nu mam interesat dar cred ca am sa o intreb cand ma suna in seara asta urmeaza sa ma sune sami zica ce a mai facut si ce leau spus autoritatile inca sunt in cod galben si cod rosu pe siret si stau tot in apropiere de ape cazati pe unde ii duc cei de la autoritati gradinite pentru cei care vor ca sa ajute aceasta este adresa surorii mele si a mamei statea cu mama impreuna in casa daca este cineva care ar putea ajuta familia mea cu cateva hainute va multumesc din suflet pentru tot si Dumnezeu sa va rasplateasca pentru tot ajutorul si rugaciunile pentru cei aflati la necaz in aceste momente.

Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    209
    dragi mamici nu ma asteptam sa raspuneti . stiu ca multi nu au bani deoarece este criza, dar se pot trimite paturi, mancare , haine. oricum nu li se dau banii in mana ( in cazul in care se dau si bani ) li se cumpara haine , mancare .
    Adresa S.C. Conted Dorohoi, pt Popa Manuel ( director general)
    str. 1 decembrie nr 8 , oras Dorohoi, judet Botosani, 715200
    0745836394
    Eu sunt sotia lui ; la firma s-au facut urne in care oamenii sa dea swi eu ce pot.

Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    209
    Va rog sa dati mai departe! toata lumea are [prin casa ceva ce in plus . Pentru noi e neisemnat dar pentru ce care au pierdut totul inseamna o minune si un dar de la Dumnezeu!!!

Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    209

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari