Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    Buna seara. iata ca n-am somn.... am gasit o oferta in ziar cu privire la lucrul la domiciliu. toate bune si frumoase pana la achitarea ofertei anticipat. eu am nevoie mare de bani si nu stiu ce sa fac, daca sa am incredere in acea firma. exista cineva care ar putea sa ma sfatuiasca, cineva care a facut ceva de genul asta. as avea nevoie de o garantie.... astept raspunsurile voastre. pupici!

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Floryleb, eu nu am avut niciodata incredere in ofetele astea pentru care trebuie sa platesti. Eu zic ca daca sunt serioase, vor retine plata pachetului initial sau trainingului din castigurile tale ulterioare...Mie imi cam miroase a frauda, sau in cel mai bun caz a sistem piramidal, dar nu pot sa iti spun in cunostinta de cauza...Din cauza ca sunt sceptica nu am raspuns niciodata unui asemenea anunt...Poate sunt fete mai in tema pe aici...

Moderator Floricica Novice valye's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    340
    Personal, eu nu am fost pusa in situatia de a raspunde unui astfel de anunt, dar am o cunostinta care a facut-o. Situatia era aceeasi, isi cauta de lucru la domiciliu si a trebuit sa trimita niste bani la o anumita adresa. I-a trimis, insa fara nici un fel de raspuns in privinta angajarii. Si mie imi par aceste anunturi ca suna a frauda mai ales cand esti solicitat sa trimiti bani la o adresa, unor persoane despre care nu ai prea multe detalii. Evident, este posibil ca nu toti cei care se ocupa cu astfel de oferte sa fie persoane cu un astfel de comportament, poate sunt si oameni seriosi, insa pare ceva discutabil cand esti pus in situatia de a trimite bani undeva, fara sa ai prea multe detalii despre activitatea respectiva sau despre cei care o desfasoara.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    eu va spun din cunostinta de cauza. Sora mea, in concediu de maternitate fiind, a trimis o scrisoare la o adresa de pe internet care se zicea ca e firma de pungi cadouri si plicuri postale. Ce trebuia sa faci era sa executi pungi de cadouri si plicuri dupa un anumit tipar. Ca sa-i trimita materialele pt. proba a trimis 25-30 ron(nu mai retin exact) Au trimis materialele si am ajutat-o si eu sa confectioneze probele pentru ca sunt foarte priceputa in asa ceva, datorita meseriei. La cateva saptamani i-a trimis raspuns ca probele n-au fost executate corect drept pentru care contractul a fost respins. Deci e claaaaaaaaar INSELATORIE. Noi ne-am ars si am scris-o aioci sa nu mai pateasca si altii.

Floricica Nou Venita garynicole's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2009
    Postari in forum
    1
    Buna!si pe mine ma intereseaza munca la domiciliu chiar de curand am gasit pe net oferte de munca la domiciliu,cum am 2 pitici mici nu am cum sa muncesc adica sa plec de acasa.in anunt scria sa trimit o suma de bani in plic la adresa lor ,dar nu au nici un nr de telefon sau o pers. cu care sa corespondezi.Totusi am sa icerc dar nu prea am incredere sa trimit bani prin plic stiam ca nu ai voie sa pui valoare in plic.CHiar nu stiu ce sa fac mi-e teama sa nu ne insele.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    gary eu n-as trimite nici un ban in locul tau. Mai cauta . Sunt si firme care nu cer nici un avans.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    daca trebuie sa trimiti bani in plic,e clar!inselatorie! bani se trimit prin posta,nicidecum in plic.fetelor,nu va lasati pacalite si sa trimiteti bani la primul anunt ce va suna frumos si usor.cum a mai zis cineva mai sus,eventualele cheltuieli se trag din salar.doar mergeti sa castigati bani,nu sa platiti bani.

Floricica Avansata lorenafrancisc's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2009
    Postari in forum
    1.927
    Si eu mi-am cautat de munca pana acum o luna . Stau acasa si daca tot sunt insarcinata m-am apucat de facut gablontzuri cu o alta burtica. Uite aici despre ce e vorba --> www.bijoumariposa.blogspot.com . Ne merge bine :)

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Foarte reusite, Lorena, bravo!!!!

Floricica Avansata lorenafrancisc's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2009
    Postari in forum
    1.927
    Multumesc mult !

Floricica Nou Venita denysa89's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2009
    Postari in forum
    101
    buna lorena nu ne poti da si noua mai multe detalii despre acest job

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari