Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 14
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    mie imi plac jeep-urile. Preferata mea este Frontera, de la Opel...Ma imbolnaveste masina asta...Nu stiu daca voi avea bani vreodata sa imi cumpar o Frontera,

..Imi place Bora, de la Volkswagen, Audi A6, Citroen C3, Skoda Octavia Superb, ....cam scumpe gusturile, dar macar pot sa visez nu?

eu nu am carnet..chiar de multe ori ar fi necesar..sa nu depind de nimeni..dar sincer nu stiu daca as fii in stare..sunt mai fricoasa din fire..

cristina elena
    Guest
    Eu sunt mamica soferita dar doar cu permis, de condus mai putin. Prefer sa stau in dreapta
    La marci nu ma prea stiu dar intotdeauna am avut o atractie spre Opel.
    Si imi place mult si Volkswagen-ul, mai ales modelul tip VW Polo

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Si eu sunt mamica soferita, cu carnet de ceva mai mult timp, dar cu practica mai putina.
    Acum insa am inceput sa conduc, sa nu mai depind de sotul meu care este si asa foarte ocupat, si momentan conduc o Skoda Fabia.
    De placut imi plac multe marci de masini...dar in general imi plac masinile mai mici.

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Eu nu am carnet de sofer...mi-ar placea foarte mult sa stiu sa conduc, desi, la fel ca Afrodita, sunt mai fricoasa de felul meu si nu stiu daca m-as descurca... De placut imi place Loganul acela mai lung, nu stiu cum ii spune, ca nu ma pricep asa bine (mai bine le stie fiu-meu) si imi mai place Fiat Doblo (pe asta il stiu, ca avem la serviciu).

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Un subiect foarte interesant.
    Am carnet de aproape 3 ani de zile si sunt foarte activa ca sofer. Imi place foarte mult sa conduc orice masina, bineinteles in stare buna de functionare :).

Nu am pretentii, acum conduc o Dacia 1400 din '96 si sunt tare mandra de ea, merge excelent, sotul fiind mecanic :).
    Imi mai place sa conduc si masina sotului, un Fiat Regata diesel, care marge super si e mai usor de manevrat.

Imi face mare placere sa conduc si plec oriunde fara frica, mai ales ca ma pricep la masini si nu mi-e frica daca raman in pana. Stiu sa repar defectiuni minore.. doar sunt inginer, iar Ingineria Auto este una dintre specializarile mele.

Si eu visez la o masina mai performanta. Intotdeauna mi-au placut jeep-urile (in special, Hummer-ul), ca si tie, Afrodita, dar imi mai place, ca masina de oras, Peugeot 207 CC. Mai imi place toata gama Mercedes, cui nu-i place :)

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Bun subiect Afrodita. Sunt soferita dinainte de a implini varsta de 18 ani , am facut scoala inainte de a implini aceasta varsta si am asteptat sa pot da examen cand am implinit. Sunt inebunita dupa masini si rally, am participat chiar la cateva concursuri de viteza si indemanare, dar dupa ce am nascut am zis ca e timpul sa o las mai incet si sa creasca copilul cu parinti. Din familie ne tragem cu boala vitezei, iar nepoata mea are 7 ani si conduce singura, ce-i drept o masina hidramata dar o conduce foarte bine(si nu pe drumuri publice). Am avut mai multe tipuri de masini spre norocul meu de la Dacie, VW Golf, Opel, si acum am un Audi A6. Am luato in ordine crescatoare. Si sotul meu viseaza acum la o masina de teren, cine stie, poate vom avea odata... traim cu speranta.
    Bravo Claudia un sofer adevarat trebuie sa stie sa se descurce si intro situatie mai neplacuta, e bine sa stii si un pic de mecanica.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Vai, Silvia, ce mult imi doresc sa am ocazia sa particip si eu la un concurs de viteza.... ma duc la orice raliu este in desfasurare prin zona, am fost de 2 ori la raliul din Brasov, care trece si prin Rasnov, daca nu ma insel. Foarte frumos si captivant... imi place la nebunie. Eu si sotul suntem fanatici. Cred ca daca i-ar intra in mana o masina de curse, n-ar mai ramane nimic din ea :)))

Silvia, sa va dea D-zeu sa vi se indeplineasca visul si sa puteti avea masina pe care o doriti.
    Noi mai intai vrem sa ne terminam casa si apoi vom "investi" si intr-o masina mai buna, sau doua...:))))

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Vai fetelor,eu duc munca de lamurire cu al meu

Imi place la condus,imi plac demarajurile :)) hi hi
    Acum avem un audi A4 model de 2002,meerge foarte bine dar preferatele mele sunt Jeepurile,si pt ca urmatoarea mea masina sa fie un jeep,(KIA SORENTO sau Hunday una din cele doua variante pe care le au,tb sa duc munca de lamurire mare mare.I-am spus ca daca nu imi ia cand o sa fie cazul sa schimbam masina ,at sa umble el cu audi si-i iau Jeepul lui.
    Are un Nisan Patrol din 92,dar saraca masina prin cate nu a trecut si inca mai trece,dar merge foarte bine si imi place ca ma pot baga pe oriunde cu ea si nici nu mi-e frica daca are vreunul intentia a sa intre in mine(sigur are ceva pasarici pe creier daca vrea acest lucru).Cand ii aduc aminte de acest lucru raspunsul lui este :stai sa-l scot de la service sa vezi te mai poti urca in el? ,

iar eu:daca nu ma pot urca o sa-mi iau scaunelul dupa mine :)))

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Eu am facut scoala(in urma cu 4 ani jumate) pe o Dacia 1310 veche vechee,
    toti mi-au spus las' ca e mai bine asa "cine stie sa conduca dacia 1310 stie sa conduca orice masina"

Nu mi-a fost usor sa trec de la dacie la golf lung,imi era greu cu parcarile,acum nu mai am treaba,chiar daca in ultimul timp nu am prea condus

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si eu sunt soferita dar nu imi place sa conduc.cand am fcut scoala eram inebunita dupa condus acum mi-a cam trecut.
    imi plac efoarte mult nissanul oricare si cel mai mult imi place masinuta mea de la dodge care e caravan cu 7 locuri si e foarte la ultima ora.cele 5 locuri din spate la nevoie le pot lasa jos si podeaua se face plata. cand scaunele sunt in pozitie sub ele am loc unde sa pun jucarii pt copii si alt eminuni.o indragesc mult ca am primit-o cadou de la sot cand s-a nascut Tia. pt khloe o sa cumpere alte peste vre-o 10 ani.
    eu am avut si niste intmaplari neplacute cu masina sa ca o perioada mi-a fost groaza rau sa conduc

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Claudia, daca ai ocazia te asteptam si pe la noi, nu te inseli pe aici trece raliul, iar daca vrei masina de cursa avem, fratele participa, iar sotul e si el inebunit, dar prefera mai mult motoarele, eu una m-am lecuit, am avut si motor, o yava de 250, asta cand eram tinerica, tot la 18 ani, dar mi-a mai trecut, ti-am zis, prefer sa creasca copilul cu parinti. De condus am condus toate tipurile de masini, la noi in familie fiecare e cu masina lui. Sa dea DD sa reusim sa ne luam si o masina mai mare, ca la casa nu o sa terminam niciodata, mereu gasim cate ceva de modificat.

+ Raspunde
Pagina 1 din 14
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari