Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marya81's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2008
    Postari in forum
    3
    Salut tuturor mamicilor! Am un bebe de 8 luni si a cazut accidental din pat fara a avea urmari dar as vrea sa stiu daca este necesar sa facem investigatii de specialitate. Este cineva care ma poate sfatui ce sa fac?

Floricica Nou Venita nebunica's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    27
    buna.si eu am un baietel de 1an jum.care a cazut din pat accidental.nu a avut urmari.nu cred ca necesita control de specialitate,nu te speria.oare noi nu am cazut din pat?se mai intampla,oricata grija am avea de ei.pune-i o compresacu apa rece si o sa-i treaca,vei vedea

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    trebuie sa va ingrijorati daca:
    -isi pierde cunostiinta
    - isi pierde mobilitate in maini sau picioare
    -exista fracturi
    -vomita
    -are schimbari de personalitate
    eu m-am dus cu cea mica la spital si mi-a facut radiografii si apoi pediatra m-a certat si medicul de specialitate la fel si mi-au spus ca nu era nevoie sa o radiez si ca doar in conditiile de mai sus sa ma ingrijorez

Floricica Nou Venita marya81's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2008
    Postari in forum
    3
    Multumesc pentru sfaturi. Stiti cum suntem noi mamicile, mai grijulii. O sa tin cont de simptomele pe care mi le-ati spus
    Mari si Rares(12.06.2007)

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    sunt de acord cu tot ce ai scris aici Ramo

Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    si andra a cazut de pe pat accidental si am intrebat pediatra...mi-a zis ca bebelusii in general sunt ft rezistenti la cazaturi in specila in zona capului ...mi-a zis sa am mare grija la ochi....

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Ajutooooor! si noi am cazut din pat, nu de mult. Abia ma stapanesc sa nu plang. Julia nu a plans nici un minut, atunci ca s-a speriat dar are o pata rosie la cap unde s-a lovit. A ras dupa aceea iar acum doarme ca era deja obosita. Ma simt super vinovata ca am lasat-o singura dar am fugit la telefon ca a sunat. Tot aud bufnitura cum cade .
    Ce ziceti sa merg la medic?
    Acum sunt toata panicata.

Floricica Debutanta laina's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.12.2007
    Postari in forum
    838
    vanda, stai linistita, nu mai plange, ea deja a uitat. si cate cazaturi o sa mai traga....sa te tii. noi suntem patite rau, am ajuns in spital pt observatie de 2 zile dupa o cazatura (n-a avut nimic, slava Domnului).

tu nu te panica si nu te simti vinovata, astfel de lucruri se intampla, o sa cada si chiar de langa tine, devine din ce in ce mai mobila, o sa inceapa sa se tarasca, sa mearga...o sa tot cada.

Pupam fetita frumoasa si mamica speriata, sa treaca. e ok.

Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    si eu la fel pateam...daca se auzea ceva saream..ma speriam ca iar a cazut desi era in patut.....ma simteam atat de vinovata incat imi venea sa ma dau cu capul de pereti....o sa fie bine ai sa vezi ca nu a patit nimic dar vei fi mai atenta pe viitor...eu pe andra am gasit-o jos ghenuita cumva....si tot asa am auzit buffff si apoi un plans isteric....si acum imi rasuna in cap....dar sigur nu a patit nimic...si daca in lucul aceka rosu nu se face vanataie e si mai bine

Floricica Senior arrriadna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2008
    Postari in forum
    2.821
    Sal fetelor, Eu cadeam din pat cu mare spor. Ai mei pusesera perne de jur imprejurul patului ca sa nu ma lovesc. Tata rade de mine si-acum amintindu-si ce copil am fost. Sper ca la fel de zvapaiata sa fie si fi-mea. Daca o sa dea cu capul foarte tare va vizitez si eu din toamna :)

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    fetelor, nu vreau sa va sperii dar loviturile la cap sunt mai periculoase decat ne putem imagina. este f adevarat ca dak observam unul dintre simptomele prezentate mai sus de ramona tre sa mergem de urgenta la spital dar exista lovituri care pot avea urmari pe termen lung si care aparent nu prezinta nici un pericol

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari