Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Testeaza gratuit biberoanele si canile Phillips AVENT!

Nutritia bebelusului reprezinta una dintre principalele preocupari ale mamicilor in primii ani de viata ai celor mici. Pentru ca dezvoltarea sanatoasa si armonioasa a copilului este extrem de importanta pentru parinti, biberoanele si tetinele din gama Philips AVENT Natural au fost create special pentru a oferi bebelusului o experienta de hranire cat mai naturala si mai apropiata de cea a alaptatului.

Biberoanele Philips AVENT Natural au o forma ergonomica, usor de tinut chiar si de bebelusi, tetine ce permit reglarea debitului prin simpla inclinare a biberonului, cu design inovator cu petale care faciliteaza capacitatea bebelusului dumneavoastra de a combina alaptarea cu hranirea cu biberonul, sistem anti-colici avansat cu doua supape inovatoare, nu contin BPA si sunt disponibile in diferite dimensiuni.

Pentru copiii cu varsta mai mare de 12 luni, Phillips AVENT a creat o cana revolutionara care il va ajuta pe copilul tau sa faca trecerea la modul de a bea ca un adult, fara a se umple de laptic din cap pana in picioare. Supapa unica fara varsare este activata de buze si ii permite prichindelului sa bea de pe toata marginea, exact ca dintr-o cana pentru adulti. In plus canuta este dotata cu un capac igienic de protectie care o va mentine mereu curata si cu manere de antrenament pentru a bea independent.

Copilul.ro si Phillips AVENT te invita sa testezi unul dintre cele trei biberoane Phillips AVENT Natural (SCF693/17) cu tetina cu debit variabil (SCF655/27) sau una dintre cele doua cani de adult Phillips AVENT (SCF782). Pentru a participa la testare trebuie sa raspunzi pana pe 27 noiembrie 2013 la intrebarea:

Ce produs vrei sa testezi si de ce ai ales produsul respectiv?

Raspunsurile voastre vor fi jurizate de o comisie formata din reprezentanti Copilul.ro si Philips AVENT Romania.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Am o fetita de un an si 3 luni, care e la etapa in care vrea sa bea din cana de oameni mari, si se incapataneaza sa o faca singura!Numai ca..se uda din cap pana in picioare, uneori varsa tot continutul canii...In concluzie, as dori sa testez (bebelusa mea, nu eu, de fapt...) cana de adult Phillips AVENT (SCF782), care ar ajuta-o sa fie independenta in conditii de siguranta:)

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Noi inca - spre rusinica noastra - utilizam biberoanele pentru lapticul de dimi si de seara....si avem bibe de la Avent, din cele mari, de 330ml. Inca de cand era bebelus am folosit biberoane Avent, desi recunosc, am incercat si altele chipurile mai pricopsite...si nu mai spun...si mai scumpe. Ideea este ca in continuare mi se par cele mai bune.
    Pana acum nu am reusit sa-l fac sa bea lapticul din canita....folosim un recipient cu pai dar numai pt. apa...iar celelalte canite cu cioc nu le-a acceptat. Am vazut insa ca este oarecum dispus sa bea din pahar sau cana...dar pe langa problema ca se uda din cap pana in picioare, cantitatea mare de lichid il face intotdeauna sa se inece.
    M-am gandit si eu la canuta Avent...i-am dat de multe ori tarcoale....dar intotdeauna ma razgandeam, pt. ca ma gandeam ca daca nu o accepta, o asez la "colectia" de recipiente de baut nefolosite...si evident, mi se parea ca sunt totusi niste banuti pe care nu intotdeauna iti permiti sa-i risipesti.

Asa ca...si eu mi-as dori sa testam cana de adult Phillips AVENT (SCF782), pt. ca e timpul sa renuntam la biberoane...

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Ei, avand in vedere ca fetita noastra, datorita participarii la testarea pompei de san Philips Avent, e foarte incantata de biberonul atasat, mi-ar placea foarte mult sa poata testa cana caci mereu se intinde dupa cana mea
    Modificata de blue65; 25.11.2013 la 20:18:01.

Floricica Nou Venita anasv's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2012
    Postari in forum
    51
    Am o fetita de 2 ani si jumatate, se numeste Anne Marie Kristine:). In aceasta vara a scapat treptat de scutec (la un moment dat il puneam doar noaptea, acum a invatat sa ceara la toaleta chiar si in timpul noptii cand e somnoroasa).
    Am scapat si de adormitul in brate sau pe picioare, acum adoarme singurica in patut.
    Am scapat de suzeta noaptea, o relaxa in timp ce dormea, dar acum s-a dezobisnuit si de ea.

Urmatoarea etapa ar fi sa scapam de biberon, ii place foarte mult lapticul, ar bea si ziua si noaptea, dar noaptea inca il mai consuma din biberon, mi s-a parut dificil sa il dau sa bea cu o canuta, sa nu se ude si sa raceasca, sa nu se inece cu el fiind somnoroasa, dar cred ca este urmatoarea etapa de fetita mare pe care trebuie sa o trecem pe lista victoriilor :) si cred ca testarea canutei de adult Philips Avent SCF782 ar fi ajutorul ideal care ne-ar putea sprijini in acest demers.
    Daca am avea si aceasta reusita, evolutia ar fi completa si am fi intru totul pregatita pentru a merge la gradinita :).

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    Buna ziua, avem si noi o bebelusa de 1 an si 10 luni, Daria, care inca foloseste biberonul pentru lapticul de seara si dimineata, in rest canitele cu pai pentru ceai, apa si apa cu pliculete de Echinaceea Kids. Pentru laptic, as vrea sa renuntam la biberon, simt ca este timpul, si as vrea sa incercam cana de adult Phillips AVENT (SCF782) seara si dimineata!

Am incercat sa ii dau sa bea lapticul din canita simpla, din plastic, si din canita cu cioc, dar varsa pe ea si nu reuseste inca sa il bea... cana Philips AVENT SCF782 ar fi un inceput pentru ea! Va multumim anticipat!

Floricica Nou Venita danyielle's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2012
    Postari in forum
    17
    Eu as dori pentru fetita mea cana Philips Avent, intrucat ea nu bea din biberon. Acum ii dau apa cand cu lingurita, cand cu canuta. Ma gandesc, poate cu aceasta cana, nu se va uda si va bea un pic mai multe lichide decat lapticul meu:)

Floricica Nou Venita aidadolofan's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.10.2013
    Postari in forum
    5
    As folosi Biberoanele Philips AVENT Natural pt ca baietelul sa nu simta atat de greu moment intarcarii.

Floricica Nou Venita alinadel's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2013
    Postari in forum
    2
    As vrea sa incerc impreuna cu bebelul meu Biberoanele Philips AVENT Natural , pentru ca au sistemul anticolici si asta mi-ar mai usura noaptea
    Modificata de alinadel; 27.11.2013 la 15:15:33.

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Avand in vedere ca puiutul meu se va naste in cateva saptamani,mi-ar place sa putem testa biberoanele din gama Philips Avent (SCF693/17) pentru a putea ulterior sa ne axam pe o gama de produse calitative si eficiente in cresterea si dezvoltarea lui bebe.Deocamdata nu am cumparat vreun biberon sau suzeta....deoarece nu stim exact cu ce sa incepem...astfel incat sa nu irosim banutii pe lucruri inutile.

Floricica Nou Venita amarieiandreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2013
    Postari in forum
    1
    As dori sa testez biberoanele Phillips AVENT Natural cu tetina cu debit variabil deoarece in aproximativ 2 luni voi fi mamica si as dori sa ii ofer bebelusului meu un inceput bun in ceea ce priveste alimentatia. Am citit despre biberoanele Avent si despre efectul lor anticolici cat si despre tetinele inovatoare. Sper sa pot sa le incerc si sa ma convinga intr-atat incat sa cumpar si in urmatoarele etape de hranire produse Avent.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari