Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Acum o ora in timp ce sotul pregatea laptele lui bebe a gasit un vierme in lapte...Bebe bea din laptele asta de 5 zile dar azi a urlat efectiv si strangea piciorusele cum nu a mai facut niciodata.Nu stiu daca din cauza laptelui .Imi e teama ca el sa nu patesca ceva. Laptele era cumparat din Profi. Am sunat pediatrul si mi-a zis sa nu mai cumpar lapte decat din farmacii. Care e problema? Laptele Milumil sau Profi ce pot face? A patit cineva asa ceva?

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Urgent suna la Protectia Consumatorului!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Da dar nu am bonul de casa si nici cutia nu o mai am..Decat laptele. E foarte rau caci Milumil nu are laptele in cutie ci la pungi care le vars intr-o cutie speciala. Exclus sa fie viermele din cutia mea caci o spal si o usuc dupa fiecare folosire.Pot face sesizare in aceste conditii?Sotul meu s-a dus peste ei la Profi si i-au raspuns ca daca avem bonul ne pot da banii inapoi, nu ma intereseaza banii, imi e teama ca puiul meu sa nu pateasca ceva. :-((

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    Emmahl Eu am patit sa iau un lapte praf (similac) si mirosea groaznic a ranced. Il luasem din farmacie. L-am dus inapoi la tatile de acolo si mi-am primit banii inapoi.
    Profi nu cred ca e problema din moment ce laptele era in termen si sigilat. Deci numai la milumil e problema parerea mea. Sau poate modul de depozitare, temperatura, nu au fost respectate si au favorizat alterarea produsului. Eu de un an ii dau Milumil baiatului si iau numai din supermarketuri, insa n-am avut probleme.
    Ce poti face e sa nu-i mai dai copilului din cutia respectiva si poate sa faci o sesizare la protectia consumatorului.

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Ufffffffffff, nu stiu ce sa zic. Matilda noastra nu a papat lapte praf, nu stiu cum e cu el, nu se vede pe punga data expirarii? Dar cred ca e important sa sesizezi cat mai repede si Protectia consumatorului, macar sa le scoata de pe piata, daca erau expirate sau cu probleme :(

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    Pe viitor, cred ca ar fi bine sa lasi laptele in pungile lui in care l-ai cumarat. Cutia de la Milumil are capac care se poate inchide. Eu il pastrez numai in cutie si in punga. De acolo "ma servesc" ca sa prepar laptele.
    Poate puiul tau are doar colici.

Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Era valabil pana in 2010 m-am uitat ca de obicei la termen.Dar cutia am aruncat-o ieri.Am aruncat laptele acela.Dar acum imi vine rau cand simt miros de lapte praf.Sper sa nu pateasca ceva

Floricica Avansata monica82's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    2.146
    Nu trebuia sa arunci cutia...bine nu aveai de unde sa stii...dar pe viitor pt siguranta,pastreaza ambalajul pana ce termini continutul
    nu te-ai uitat pe cutie la data expirarii cand ai cumparato?
    ati rascolit laptele praf sa vezi daca mai gasiti alti viermisori?

multa sanatate baietelului!

Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Da a fost sotul si au desfacut o cutie...Nu avea nimic.Ne-au rugat sa le zicem ziua cand am cumparat si ce produse am cumparat ca sa verifice ei si apoi sa poata face sesizare la distribuitor

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    Personal consider ca "de vina" au fost conditiile de depozitare si manipulare care au favorizat alterarea produsului...e mare pacat fiindca pot afecta sanatatea micutilor...

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    sper sa nu fie nimic grav si indicat ar fi sa iei legatura cu pediatrul, sa-i spui de patania cu lapticul... sanatate multa

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari