Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Antonela.Tivadar940's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2015
    Postari in forum
    1

Ceaiul la bebelusi

buna ziua. baietelul meu are 8 saptamani si are 6 kg si 57 cm, sa nascut cu 3,450 si 53cm, i-am dat san pana la 5 saptamani deoarece am avut o infectie si trebuia sa ma tratez,in acest timp mi-a scazut lactatia de tot. acuma bea lapte praf < lactovit > cam 7,8biberoane in 24 de ore. si pe langa i dau si ceai de marar combinat cu musetel. credeti ca e bine sa bea ceai fiind asa micut? bea cam 150ml pe zi. ce parere aveti?

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    daca bebe era alimentat la san atunci se zice ca ceaiul nu ar mai fi necesar deoarece primul lapte care curge ar fi apos si ii potoleste setea, dar daca bea doar lapte praf eu stiu ca poate bea si putin ceai. Exista ceai special pentru bebelusi din care poate bea cate putin. Daca bebe bea ceai probabil ca simte nevoia sau ii place pentru ca din cate am citit el bea destul lapte, 7-8 biberoane/zi. cat lapte papa la o masa?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari