Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Postare Mamicile recomanda medici pediatri

Dragele mele,

Asa cum am creat impreuna atatea informatii si liste cu recomandari diverse, as vrea sa creem acum tot impreuna un tabelas informativ cu medicii pediatrii ai copilasilor nostri, iar lista cred ca va fi de mare ajutor viitoarelor mamici care trebuie sa aleaga un medic pediatru sau mamicilor care vor sa schimbe, din diverse motive, medicul pediatru.

O sa va rog sa postati pe langa datele medicului asa cum apar ele in tabeas, si cate impresii despre medicul respectiv, ce v-a placut, sau ce nu, daca il recomandati sau dimportriva nu il recomandati.

Medici pediatrii

Numele pediatruluiSpitalul LocalitateaMamicaCalificativ
    Dr. Silvi Maria PopPoliclinica DelfinuluiBucuresti Sector 2gabitzzaPozitiv
    dr. Adela radulescuInstitutul pentru Ocrotirea Mamei si Copilului Alfred Rusescu (fost Emilia Irza)Bucuresti Sector 2gabitzzaPozitiv
    dr. Carmen DumbravaCabinet particular Str Bogdan Voda nr 11Constantapnik13Pozitiv
    Modificata de gabitzza; 25.08.2010 la 13:16:16.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Eu tot la recomandarea unor mamici am decis sa il inscriu pe Edi la Policilinca Delfinului la dr. Silvia Maria Pop de care sunt extrem de multumita, este un medic care isi iubeste meseria si iubeste copiii si asta se vede in tot ce face, in modul in care te trateaza si in care iti vorbeste. Imi place mai ales ca nu sare sa dea antibiotic pentru orice tuse sau orice nasuc care curge, este foarte atenta la detalii. La fel sunt suuuuuper multumita si de asistenta dr, doamna Rodica Badea care la fel este un om de exceptie, grijulie, intelegatoare, mereu disponibila si dispusa sa ajute sau sa ofere sfaturi, informatii.
    Modificata de gabitzza; 23.08.2010 la 19:58:13.

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    in cateva cuvinte o sa-mi exprim si eu multumirea cu privire la dna dr carmen dumbrava. are cabinet particular in constanta, pe str bogdan voda nr 11. am intalnit-o dupa ce am fost la alti 3 medici pediatri de care nu am fost deloc multumita. andrei era consultat in 3-4 minute si de fiecare data nu scapa fara antibiotic, chiar daca nu era absolut necesar medicamentul. imi place la dna dr dumbrava in primul rand ca iti faci programare si nu e holul buluc de copii bolnavi, ca in alte parti. si stii exact la ce ora trebuie sa te duci. consultatia dureaza in jur de o jumatate de ora. cand m-am dus p[entru prima oara m-a intrebat fel de fel de chestii, inclusiv cum a decurs sarcina, cum am nascut, cat a avut copilul la nastere, daca am alaptat si multe altele. este o tipa tanara, care isi da interesul pentru profesia ei, se vede ca iubeste copii fiindca mi-a demonstrat asta pana acum de cate ori am fost. da si remedii homeopate, si nu recomanda antibiotic decat daca este cazul. daca nu ii trece boala pentru care a fost consultat initial, a doua oara nu se mai incaseaza bani. ce imi mai place, este ca are o baza de date cu fiecare copil consultat, si mereu face corelatia intre date.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Nico iti multumesc pentru recomandare .
    Am adaugat si eu un alt medic pediatru de exceptie, dr. Adela Radulescu de la Institutul pentru Ocrotirea Mamei si Copilului Alfred Rusescu (fost Emilia Irza). Este un medic extraordinar si este in primul rand om. Toata stima pt aastfel de medici.

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Pe copiii mei ii trateaza cand se imbolnavesc dr.Botocan Steluta,o dr excelenta in care am mare incredere.Profeseaza la noi in oras desigur.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumim pentru recomandare Geanina. O sa te rog mult sa ne spui si la ce policlinica o pot gasi mamicile doritoare.

mada_lyna
    Guest
    buna. si eu tot din Cta sunt. as vrea sa merg cu robert la ea caci nu iese afara decat ajutat dupa 3 zile. cam cat este consultatia si cu cat timp inainte iti faci programare?

Floricica Nou Venita ancasistef's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.06.2010
    Postari in forum
    125
    Din NEAMT-recomand pe d.na dr pediatru SCHIMDT ELENA
    NOTA 10!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari