Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime organza's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260

Alaturi de Tzuca( Ramona)..

Am deschis acest topic pt Tzuca,un topic in care sa fim alaturi de ea si fam ei..sa-i putem aduce din suflet o alinare.

tzuca82

Astazi, fetita mea Stefania Teodora a murit in burtica mamei, in Maternitatea Cuza Voda din Iasi. Ramona era internata de 8 saptamani in maternitate si nu suferea de nimic. Doar de nepasarea medicilor, carora n-am putut sa le dau mai mult.... Baiatul, Matei Alexandru s-a nascut viu si are 2,5 kg. Sper sa supravietuiasca... Matei si Teodora erau gemeni si vietuiau in burtica Ramonei de 36 saptamani...

Astept luni rezultatul necropsiei, pentru a afla cauza oficiala a decesului fetitei... Sunt in discutie cu 2 avocati pentru a da in judecata maternitatea... Stiu ca e in zadar, pentru ca medicii au asigurare de malpraxis... Sfatul avocatilor a fost ca, pentru impact mediatic, sa anunt posturile tv, dar nu ma simt in stare de asa ceva... E deja prea mult pentru mine.... si prea putina puscarie pentru ei....

Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    M-i s-a rupt sufletu cand am aflat aceasta veste crunta,ca unul din bb-ii s-a ridicat la cer..
    Tzuca,suntem alaturi virtual de voi...

Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    İti doresc multa putere,sa fi tare pt Andrei si fratiorul lui.Domnul ti-a ascultat rugile si ti-a mai oferit un bebelus,care a luptat si a vrut sa-ti fie alaturi.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Este tragic nu am cuvinte decat sa ii doresc Ramonei multa putere si liniste, sa isi gaseasca pacea si sa poata merge mai departe pentru puiul ei Matei. Sunt si eu cu sufletul alaturi de ea.
    Cazul ar trebui mediatizat desi sunt convinsa ca numai la asta nu ii sta capul acum insa trebuie facute cunoscute aceste tragedii trebuie tras in semnal de alarma pentru ca daca nu se stie totul se da imediat uitarii si cei care au gresit raman nepedepsiti

Floricica Veterana 4printi's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2008
    Postari in forum
    11.233
    ramona,cuvintele nu iti aduc fetita inapoi,nu te ajuta cu nimik
    dar prin aceste cuvinete iti dovedim ca sintem alaturi de voi
    ca vrem sa incerci sa treci mai usor peste pierderea suferita.
    e f greu,e f dur,mai ales ca peste 2 zile ar trebui sa iesi din sp si vei iesi numai cu baietelul.stiu cit de mult tiai dorit fetita,stiu cit de mult ii iubesti pe toti,DAR TREBUIE SA FI TARE PTR TINE,MATEI SI ANDREI,PTR CATALIN.
    ingerasul de sus va veghea asupra voastra.

Floricica Veterana mirela_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2008
    Postari in forum
    11.663
    tzuca.si.catalin...multa.putere.sa.treceti.peste.acest.greu.pas..si.multa.sanatate.celor.2.printisori

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Sunt alaturi de tine tzuca, multa putere va doresc tie si sotului si multa sanatate baieteilor tai iar Stefania Teodora sa va intareasca si sa va vegheze mereu de sus. Te imbratisez cu drag.

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Draga Ramona, sa-ti dea DD putere sa depasesti aceste momente grele! Multa sanatate baietelului, iar sa vegheze asupra voastra.

Subscriu la ce-a zis Gaby, incercati sa mediatizati cazul. Desi media nu va va aduce fetita inapoi, macar trageti un semnal de alarma si poate alti copilasi vor fi salvati.

Floricica Veterana ank100's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    10.573
    E greu sa exprimam in cuvinte ce simtim noi, dar voi, saracii parinti...suntem laturi de voi! Sa dea dumnezeu sa treceti peste suferinta grea si sa va cresteti frumos cei doi copilasi![imbratisarea]

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Ramona of doamne..am ramas fara cuvinte....
    D-zeu sa te intareasca.

Floricica Senior casablanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2009
    Postari in forum
    3.223
    Condoleante!!!!!! tragic..imi pare sincer rau, Dumnezeu sa te intareasca, Ramona (tzuca) !!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari