Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andrea_naty's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2013
    Postari in forum
    21

Umflatura dupa vaccin!

Buna i-am facut bebelusului meu vaccinul la 4 luni iar a doua zi dim am vazut ca i s-a umflat si s-a facut un pic vanat oare trebuie sa apelez la medic sau ce sa fac?ast sfaturi.o zi buna

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    pune-i o compresa cu apa rece, si daca se agraveaza ar fi bine sa mergi la medic...

Floricica Nou Venita boca.iulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    94
    Incearca cu o felie de cartof sau o frunza de varza( zdrobita putin inainte)

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    eu dupa fiecare vaccin ii pun miere de albine pe locul acela,mai bine ar fi sa suni la pediatru si sa intrebi pentru orice eventualitate

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Si la noi s-a umflat, aproape dupa fiecare vaccin, a facut flegmon, care se si invineteste, nu e problema. O sa ii dispara in timp. La noi cam dupa 1 saptamana nu mai avea nimic.

mada_lyna
    Guest
    se pun com[prese reci pe locul vaccinului si se maseaza usor. asta 2 zile ,nu 5 minute du[a vaccin. cel putin mie asa mi-a spus asistenta medicala si nu am avut probleme. cat despre miere,nu stiu, nu contrazic, dar nu cred k este f ok,pt ca se poate sa fie purtatoare de microbi, etc si s-ar putea infecta locul unde a intrat acul. poate gresesc ,dar eu una n=as folosi metoda.

princess
    Guest
    Frunza de varza putin zdrobita inainte merge f bine.

Floricica Nou Venita andrea_naty's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2013
    Postari in forum
    21
    mersi la toate pentru sfaturi.o zi buna

sadia
    Guest
    Cartof am pus si noi cu succes....tot dupa un forum am furat ideea...

Floricica Nou Venita rroxanna's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2013
    Postari in forum
    2
    buna.bebe nostru,care are 3 luni, are aceeasi vanataie la vaccinul din primele zile de viata(cred ca cel de TBC). pediatra a zis ca e normal si sa il tamponez cu Rivanol.incepe sa se retraga , dar foarte lent.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari