Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341

Nelamurit Inotul pentru bebe

DRAGI MAMICI,SAPT TRECUTA AM FOST CU PUIU MEU LA PEDIATRU.ARE 9 LUNI SI 2 SAPT.,,ARE 8.400KG.SI 74 DE CM.EA ZICE CA E BINE.NIMIC ANORMAL. EL NEEFIND UN MANCACIOS-DIMPOTRIVA-MIA PROPUS SAL DUC LA PISCINA.DR MEA NU E PUSA PE MEDICAMENTE DELOC ,DECAT IN STARI DE URGENTA SAU "ASA TREBUIE",ADICA SA MA UMPLE DE SIROPURI SAU VITAMINE........IN SFARSIT ....MIA ZIS SA MERGEM LA INOT.EU CAND AM AUZIT MIA INGHETAT SUFLETU
    VA ROG DACA AVETI COPIII LA INOT SAU ATI AUZIT CUM E CE PARERE AVETI SAU STITI CEVA.CA MIE MIE MILA RAU DE EL SAL VAD IN APA ACOLO.TAICASU E FFFF INCANTAT,DEABIA ASTEAPTA
    EU IS TERMINATA!
    VA MULTUMESC MULT!
    SANATATE LA MAMI SI BEBEI

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Eu nu am fetita la inot , dar in zona unde stau eu si nici imprejurimi nu este asa ceva, mi ar fii placut sa o duc si pe ea , stiu ca face foarte bine ptr copil. astept nerabdatoare sa imi spui cum sa descurcat baietelul tau :) pupicii si NOAPTE BUNA. am fugit la nani. AA si mult curaj mami ... doar ai baietel mare :)

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    uite aici un sistem care iti permite sa faci inot la tine acasa, in baie- am impresia ca merge pana la 11 kg. Noi am luat colacul cu 50 de lei de pe okazii (cu tot cu transport)- nu am apucat sa il folosim inca, pt ca tocmai facuse Cati o infectie urinara. Merita incercat, rau nu are ce sa ii faca (dar incalziti bine baia inainte)- Inot pentru bebelusi

ADY_ELA
    Guest
    Si eu vreau sa-mi duc fetita la inot, dar in Ploiesti dupa 4 ani primeste.Asa ca mai am de asteptat.
    Inotul dezvolta foarte mult bebelusul,ii intareste musculatura.
    Daca ti-a recomandat doctora si ai unde sa mergi cu belele, nu mai sta pe ganduri.

Sanatate multa.

mada_lyna
    Guest
    iarta-ma,dar nu inteleg de ce anume ti-e asa teama.ca doar nu ii dai drumul in apa si pleci pe sezlong. e supravegheat .si eu l-as da la inot,dar nu cred ca gasesc aici o piscina cum trebuie.

Floricica Cu Vechime avvva's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    7.768
    asta e fost si reactia mea cand sotul mi-a spus acum o luna aprox, ca vrea sa duca piticul la inot:))) am ramas masca. dar am inceput sa ma documentez si mi se pare o idee excelenta. singura mea problema este inca, bolile /ciupercile care le poate lua copilul din bazin:((
    consider ca este ideal sa obisnuiesti copilul de mic cu apa, pentru ei inca este un mediu primitor, doar au stat in "apa" 9 luni:))) si nu-ti fie teama ca se ineaca, pt ca pana la o anumita varsta, au sistem puternic de autoaparare, la capatul narilor se blocheaza sa nu intre apa.
    uite,iti pun si un filmulet :)
    Baby Swim Cluj - YouTube

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    multumesc mult pt incurajare,dar cred ca toate mamele simt si bucurie si un pic de preocupare.totusi e un sport periculos ,mai ales ca ei sunt mici si sa fragili.merci am citit, mam ducumentat,dar tot am acel nod in gat cand ma gandesc .vom incepe pe 11 ianuarie.si eu ma bucur ca ae puiu meu aceasta oportunitate,ma bucur enorm,dar poate in timp vom trece de aceasta temere.
    sanatate la mami si bebei!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Eu am rude care si-au dus bebei la inot :) si eu sunt de parere ca este ceva foarte sanatos chiar daca este vorba despre un copil mic si firav :) Probabil ca asta te sperie cel mai mult :)
    Eu zic sa il duci :) Verisoara mea l=a dus pe bebe la un club privat,unde personalul era foarte atent si totul a fost ok :)
    pupici,
    Sinziana

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Te-as sfatui sa il duci la innot.
    La noi in oraș primesc doar de la 2 ani, eu il voi duce pe kevin din martie-aprilie daca il primesc atunci deoarece este o lista mare de asteptare, stiu de la o prietena.
    Noi locuim la mare si eu.as vrea sa știe sa innoate pana in vara, cu cat mai repede cu atat mai bine.

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Avvva, daca bagi un copil mic in poscina din instinct iese la suprafatza dar nu rezistă mult. Intr-un final se inneaca, este o chestie reală si logica.
    Si din piscină nu poate luac iuperci deoarece apa este dezinfectata, toate chestiile astea.se iau de la dușuri daca merge descult, daca folosește același prosop etc.
    Eu merg la piscină de ceva timp si nu am auzit de nici un caz.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari