Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2009
    Postari in forum
    202

Idei ptr cadou bebe 1 an

buna mamici...in curand pritisorul nostru face 1 an si nu stim ce sa-i cumparam cadou.de jucarii se plictiseste repede,de hainute nu se bucura ca nu-l atrag...ma gandeam la o tricicleta ptr la primavara sau un balansoar calut din plus.voi ce idei aveti sau ce ati cumparat la copii vostri?va multumesc

Floricica Veterana cojocariuf's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    16.061
    buna anca!
    si noi am vrut sa'i luam un calut balansoar (era foarte frumos) dar am mers cu el la cumparaturi si si'a ales o masinuta pe care se urca, o impinge si canta...era asa incantat de ea incat n'am mai stat pe ganduri...
    petrecere frumoasa la 1 anisor!

Membru inregistrat la
    22.03.2009
    Postari in forum
    202
    multumim...vom merge maine prin magazine.sper sa gasim ceva care sa-i placa

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Anca cum tu ai zis ca se plictiseste repede de jucarii, poate incerci cu o carte pt. copii de 1 an. Poate il atrage mai mult..., dar cum ei nu prea inteleg ce se intampla si de ce e o zi speciala, un tortulet si o jucarie pt. cand o sa fie mai mare cred ca e deajuns.
    Eu am facut prostia sa-i fac o mare petrecere la 1 anisor, cu multi copii si prieteni, dar a fost foarte stresant pt. ea. Cred ca acea petrecere a fost mai mult pt. noi decat pt. ea si cadourile care le-a primit i le-am dat treptat.
    Ce am facut mai deosebit, a fost un glog de zapada cu o fotografie de-a ei din ziua respectiva pe care l-am comandat prin internet! Si am spus ca o s-o fac la fiecare aniversare, pentru cand o sa fie mai marisoara!

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    http://www.copilul.ro/forum_Cadoul_perfect_pentru_prima_aniversare_8306.html

claudia73
    Guest
    Am mai spus unei prietene, poate te ajuta si pe tine sugestiile mele. Iti recomand ori un magar gonflabil, de calarit (vezi la mine in album, la pagina 6), ori un avion multifunctional si educativ (vezi tot la mine-n album, pagina 11). Magarul costa 45 lei, l-am luat de pe forum, de la alyna choihna, iar avionul (care-i si mai si) l-am luat din Auchan (merge pe roti, canta, lumineaza, se invarte elicea, are pe lateral forme si piese, de introdus in forme).
    Poti sa-i mai cumperi o jucarie educationala, de genul: masuta de activitati LeapFrog (iti pun un link aici, sa vezi despre ce este vorba). Te asigur ca o sa-i ocupe timpul suficient, cat sa mai respiri si tu un pic (la mine a functionat).

Membru inregistrat la
    22.03.2009
    Postari in forum
    202
    am comandat o masina electrica si o catre personalizata

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari