Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    eu am facut baita cu fetita mea pt prima data in seara asta...as vrea sa mai aflu si parerile altora despre subiectul acesta...

Floricica Avansata clarisa2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    wowww ce tare .... eu chiar nu stiu ce sa zic....si eu mi-as dori sa fac baita cu bebita mea....dar nu stiu cat e de igienic....dar tareeee mi-ar place!!!
    oricum felicitari!!!

Floricica Avansata clarisa2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    aaaa si daca e sa incercam sa fim un pic subiectivi cred ca nu are rost....pana la urma mama e mama si e una singura...daca ar fii asa nu am duce vara copii la strand...la cluburi de inot unde sunt zeci de oameni!!!

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    sincer mi se pare ok ,atata timp cat sutem sanatosi,am facut si eu baie cu copii mei oricum la sfarsit i-am sapunit bine si am pus dusul pe ei.Este foarte bine venit cand copiilului i-este teama de baita

Floricica Nou Venita bubulina7924's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2008
    Postari in forum
    136
    cand sunt f mici bb nu stiu daca sunt indicate baitele cu ei , ca nu au inca imunitatea f buna... cred... si sa nu apara probleme...

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    cred ca atat timp cat stim ca avem un organism sanatos si cu costum de baie pe noi nu este o problema, e adevarat ca la piscina apa este tratata pt a preveni contaminarea...dar eu zic ca nici acasa nu e crescut riscul pt ca nu o facem in fiecare zi, eu am facut 1 singura data baie cu el cand era mai mic!

Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    fetita mea a mai facut baie cu tati de vreo 3 ori...pt ca singura in cada plange...in cadita mica nu mai are stare...face lac in camera...in cada nu imi incape cadita ei :(...
    dar ieri cum nu era tati acasa...am bagat-o in cada in suportul ei si a inceput sa urle ,deci obligat m-am dezbracat si m-am bagat langa ea.dar eram pregatita pt reactia asta,facusem baie inainte :)).si am fost si la ginecolog inainte ca sa vad daca sunt ok din punct de vedere medical...i-am si spus ginecologului ca vreau sa fac baie cu fetita si a zis ca e ok,ca sunt bine...
    eu nu as vrea sa intru cu ea mereu ca e greu daca sunt singura,ca ies uda si nu pot sa ma sterg si toate cele ca trebuie sa o bibilesc pe ea...
    dar nu stiu cum sa o fac sa nu mai planga in cada cand o bag singura:(...cine are idei va rog sa-mi spuneti:)

Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    oricum eu nu vad nimic gresit in asta atata timp cat suntem sanatoase...eu o voi duce si la mare si la piscina si chiar daca sunt cat de cat tratate piscinele tot se pot lua anumite boli...asta ar insemna sa nu o mai duc nicaieri...si nu voi face asta...chiar vreau sa o invat asa innoate de mica ...

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Dixy tu nu ai cadita cu suport speciala pt bb?Nu am inteles eu ,ai un suport care il pui in cada voastra?
    Daca ai cadita pt bb eu zic sa incerci sa o obisnuiesti cu ia,e inca micuta si o poti dezobisnui.Eu ii fac singura baie de la o luna dar in cadita ei si o spal foarte usor si la limpezit e tot asa unsor scot dopul la cadita si apoi o fac cu dusul .Eu cred k e foarte greu sa faci baie cu bb impreuna.

Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    ane am cadita cu suport ,in ea ii fac baie de la inceput...dar nu incape in cada mare... cada mea are un suport pt piciaore si e mai lata cada ei ca a mea:(...si ii faceam in pat,in cadita ei...dar deja imi face lac pe jos si in pat si stropeste peretii,mobila,tot tot...
    am cumparat un suport pt cada mare de stat in fund...e ca un tarc asa ...daca e cu cineva in cada sta,daca o pun singura urla...

Floricica Senior alicehristache's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    3.640
    si noi am mai facut baie cu iustin, binenteles ne spalam noi mai intai si apoi in bagam si pe el in cada. al nostru copil e innebunit dupa baie. la strand nu prea e indicat ca nu stii ce poate colecta de acolo, dar acasa in cada cu mami sau tati eu zic ca merge.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari